Zavřít reklamu

Ačkoliv nás od startu první letošní Keynote dělí posledních několik hodin, úniky informací ohledně chystaných novinek stále nepřestávají. S velmi zajímavými informacemi přispěchal dnes odpoledne i portál Wall Street Journal, kterému se podařila zjistit cena měsíčního předplatného “Netflixu pro časopisy”.

Noviny a časopisy z nové služby Applu by nám mohl v budoucnu předčítat podobný HomePod:

Zdroje Wall Street Journal, které by měly pocházet přímo z řad Applu, prakticky potvrdily jen to, o čem spekulovali mnozí analytici již v minulých týdnech. Cena předplatného by totiž měla být v USA 9,99 dolarů, což odpovídá ceně Individuálního tarifu amerického Apple Music. Pokud by se Apple přidržel stejného převodu i v České republice a nasadil by zde u “Netflixu pro časopisy” cenu jako u Apple Music, znamenalo by to, že bychom si jej mohli užít za velmi slušných 149 korun měsíčně. Samozřejmě se ale v tuto chvíli nedá říci, zda tuto strategii při cenotvorbě použije. 

Co se týče obsahu, toho bude nová služba Applu nabízet podle zdrojů Wall Street Journal skutečně obrovské množství. Vyjednat se mu totiž údajně podařilo na více než 200 novin a časopisů, které tématicky pokryjí prakticky vše, na co si jen čtenář vzpomene. Důraz by měl ale Apple údajně klást především na časopisy věnované obchodování a financím. 

Uvidíme, zda se v následujících hodinách objeví i další zajímavé zprávy, které nám dají nahlédnout pod pokličku chystaných služeb ještě před jejich oficiálním představením. Už nyní je však naprosto jasné, že se máme skutečně na co těšit. Snad se tedy nenaplní černý scénář, který nám všem již nějakou dobu probíhá v hlavách, o klasickém “US only” zacílení. 

Dnes nejčtenější

Další články