Zavřít reklamu

Soukromí je jednou z nejdůležitějších věcí v našem životě, čehož si byl vědom i Steve Jobs už před několika lety, kdy představoval nový iPhone. Momentálně si troufnu říct, že byste těžko hledali společnost takových rozměru, která poskytuje uživatelům soukromí a ochranu dat, jako Apple. Soukromí samo o sobě je vcelku vážná věc, ale v oblasti marketingu může být i tento pojem brán s humorem. To dokazuje i poslední jablečná reklama zveřejněná na YouTube, ve které se poukazuje na soukromí reálného světa. 

V reklamě byste těžko hledali vyobrazení toho, co všechno iPhone umí a co všechno dokáže. Naopak se zde nachází situace z reálného života, ve kterých strážíme své soukromí a mnohdy si to možná ani neuvědomujeme. O to zajímavější je, že si mnoho z nás neuvědomuje, že soukromí v reálném světě a tom digitálním je prakticky stejně důležité. V digitálním světě se sice nenachází cedule zakazující vstup, psí hlídači, někdo, kdo by vás rušil při konverzaci a dokonce se ani neocitnete v situaci „šach-mat“ na pánských toaletách. Je nutné si uvědomit, že ono uzamknutí dveří by mělo být samozřejmostí i v případě vašich zařízení. Apple se touto reklamou snažil ukázat, že i iPhone udržuje vaše data v bezpečí. Pokud se alespoň v jedné z předešlých popsaných situací vidíte, tak byste měli vědět, že soukromí je opravdu důležité, a to ve všech ohledech.

Apple má dokonce o soukromí vlastní oficiální stránku, kterou si můžete zobrazit pomocí tohoto odkazu. Na této stránce najdete kompletní popis všech bezpečnostních prvků pro ochranu soukromí, které jablečná společnost používá. Od šifrování zpráv v iMessage, přes uzamčení zařízení pomocí kódu nebo Touch ID či Face ID, až po bezpečnost při používáni Apple Pay. „Ochrana soukromí by měla záležet i na vašem telefonu, který používáte. Soukromí. To je iPhone,“ stojí na konci reklamy.

Bezpečnost na nových iPhonech zajišťuje Face ID:

privacy matters

Související články

Dnes nejčtenější