Zavřít reklamu

Google podle nejnovějších zpráv, které přinesl server Business Insider, oznámil desítkám svých zaměstnanců z divizí notebooků a tabletů, aby se přesunuli na jiné pozice.  Tato skutečnost samozřejmě vyvolává spekulace o tom, zda se Google stahuje z trhu s notebooky  a tablety.

Pokud by se Google nestahoval úplně, jistě jde minimálně o zmenšování týmů, které mají na starost právě laptopy a tablety této společnosti. Mezi zaměstnanci, kteří si mají hledat nové pozice v Alphabetu, tedy mateřské společnosti Googlu, jsou inženýři, ale také manažeři těchto týmů. Mělo by se jednat především o takzvanou Create divizi, která má na starost vývoj a výrobu Pixelbooků a tabletů Pixel Slate.

Vzhledem k zásadnímu snížení počtu zaměstnanců této divize zřejmě dojde také k výraznému zúžení portfolia produktů. Je možné, že vzhledem k obrovské konkurenci na poli notebooků a tabletů se Google rozhodl přesunout svůj zájem jiným směrem. Nicméně mluvčí společnosti odmítl celou situaci jakýmkoliv způsobem komentovat.

Samozřejmě je možným důvodem těchto škrtů i částečný neúspěch Chromebooku Pixelbook, který zaujal (negativně) především svou cenou. Ta byla stanovena na bezmála 1.000 $, což je vzhledem k tomu, že se jedná o klasický Chromebook opravdu hodně. Jiné modely z této řady se prodávají i za polovinu této částky. Za vyšší cenu Pixelbooku mohlo především hliníkové tělo přístroje a velmi kvalitní displej, avšak ani to většinu uživatelů nepřesvědčilo k jeho koupi.

V tuto chvíli tak není vůbec jasné, zda se někdy dočkáme Pixelbooku 2, o kterém se už řadu měsíců spekuluje. Je tak nutné si počkat na vyjádření přímo od Googlu, kterého se snad brzy dočkáme.

Google sídlo

Související články

Dnes nejčtenější