Zavřít reklamu

V pondělí Apple odhalil pozvánku na svou březnovou keynote, která se bude konat v Divadle Steva Jobse 25. března od 19:00 tuzemského času. Dle uniklých zpráv nás čeká pořádná nálož novinek. Představen by měl být iPad 7.generace, iPad mini 5, AirPods 2, AirPower a například také nová videostreamovací služba, která má být přímou konkurencí Netflixu.

Není pochyb o tom, že Apple světu streamovací videoslužbu ukáže. Ostatně, dost napověděla už samotná pozvánka se sloganem: „It’s show time“. Bude ale tato novinka vůbec úspěšná? Podle analytické společnosti Wedbush rozhodně ano. Apple podle ní získá v rozmezí 3 až 5 let zhruba 100 milionů předplatitelů (Netflix jich má v současné době zhruba 150 milionů). Tak vysoké číslo je očekáváno hlavně díky obsahovým partnerům a ochotě Applu vynakládat značné prostředky na vlastní obsah. Ovšem společnost dodává, že Apple opravdu bude mít co dohánět.

Nová streamovací videoslužba je nyní stále ve fázi dokončování. Služba bude zahrnovat originální obsah společnosti Apple a také celou řadu obsahových partnerů (největší je zatím HBO). Na původním obsahu pro Apple pracují tvůrci jako Oprah, Jennifer Aniston nebo třeba Steven Spielberg. I tak ale čeká Apple závod s Netflixem, Amazonem a například Disney. Apple má ale tu výhodu, že na rozdíl od své budoucí konkurence do svého obsahu investuje mnohem více peněz. Pokud se Applu vyhnou problémy a bude agresivně na uživatele chrlit originální obsah, myslíme, že v horizontu 3 až 5 let je 100 milionů předplatitelů reálným cílem. Čistý zisk z této služby by pak mohl být 7 až 10 miliard dolarů ročně. V případě tohoto úspěchu by pak hodnota jedné akcie Applu mohla vzrůst až o 15 dolarů,“ stojí v analytické zprávě.

S novou službou Applu se tedy zřejmě máme na co těšit. Pokud opravdu na službu na podzim spustí, uvažovali byste o předplatném?

Související články

Dnes nejčtenější