Zavřít reklamu

Začátkem letošního roku jsme vás informovali o tom, že Apple údajně výrazně zredukoval řady zaměstnanců pracujících na projektu Titan – tedy na samořiditelném automobilu či systému, který by mohl být v automobilech použit. Tyto nepodložené informace nyní de facto potvrdil i samotný Apple, který před pár dny poskytl kalifornským úřadům příslušné dokumenty o svých zaměstnancích. Ty následně zanalyzoval plátek San Francisco Chronicle, díky čemuž se tak i my můžeme dozvědět poměrně zajímavé detaily.

Apple měl dle jeho dokumentů zrušit na 38 pozic vedoucích technických programů, 33 pozic hardwarových inženýrů, 22 pozic pro softwarové inženýry a 31 pozic pro inženýry zaobírající se návrhem produktů. Celkově pak mělo z tohoto projektu odejít na 190 zaměstnanců, kteří však mohli být dle informací z předešlých týdnů převeleni k týmům pracujícím na jiných projektech. Tak či tak je prakticky jasné, že projekt Titan se Apple rozhodl upozadit a své síly nyní raději upíná jiným směrem.

Koncept interiéru Apple Car od designéra Matías Papalini:

Těžko v tuto chvíli říci, co ho k jeho kroku vedlo. Je ale možné, že projekt stále nepřináší kýžené ovoce a jeho dokončení je v nedohlednu. Ostatně, přesně kvůli tomu byl projekt přerušen i v minulosti. Zvyšující se zájem o tento typ automobilů ale Apple nakonec přinutil práce na projektu obnovit. Zajímavé ale je, že i přes velmi málo informací mnoho analytiků v čele s Ming-Chi Kuem předpovídá, že je jablečné auto poměrně blízko a k jeho představení by mohlo dojít již zhruba v roce 2023. 

Související články

Dnes nejčtenější