Zavřít reklamu

Nechybělo mnoho a roky práce Applu věnované vývoji autonomního automobilu mohly přijít svým způsobem vniveč. FBI totiž před pár dny zatkla podezřelou osobu, která se měla údajně pokoušet o krádež tajných dat z vývoje připravovaného autonomního vozidla jablečné společnosti.

Zatčeným je dnes již bývalý pracovník Applu, Jizhong Chen, který byl spatřen ostrahou Applu při pořizování fotografií v jedné z tajných laboratoří Applu. Po dopadení pachatele se bezpečnostní tým Applu rozhodl prozkoumat jeho počítač, v kterém nalezl manuály, diagramy, schémata a stovky fotek, které jistým způsobem souvisely s vývojem autonomního automobilu, na kterém kalifornský gigant již roky pracuje. Jedna z fotografií byla předána ihned federálnímu vyšetřovacímu úřadu, jelikož se na ni nacházela kompletní kresba jablečné strukturace kabeláže. Motiv zločinu se provalil ihned v momentu, kdy se zjistilo Chenovo povolání. Ten se nedávno stal zaměstnancem čínské společnosti, která se nezabývá ničím jiným, než autonomními vozy. Tiskový mluvčí jablečné společnosti všem reportérům sdělil, aby se se svými dotazy obrátili přímo na FBI. To se bohužel se v současné době rozhodlo celé dění kolem nekomentovat.

Koncept interiéru Apple Car od designéra Matías Papalini:

Historie se opakuje

Nedávná krádež tajných informací projektu Titan neni bohužel první, se kterou se musel Apple vypořádat. V červenci 2018 došlo totiž k dopadení dalšího bývalého zaměstnance Applu, který byl zatčen za podezření z krádeže utajovaných informací a následného prodeje čínské společnosti XMotors. Právě tato firma má ve Spojených státech kancelář v městě Mountain View, které se shodou okolností nachází nedaleko Apple Parku.

Snad tedy v budoucnu nebude Apple muset řešit další podobné nepříjemnosti, které by jej mohli v závodě o autonomní auto budoucnosti výrazně poškodit. Je však bohužel pravděpodobné, že kvůli čím dál většímu zájmu o tuto technologii takřka po celém světě, bude kalifornský gigant podobným pokusům ještě párkrát vystaven.

Dnes nejčtenější

Další články