Zavřít reklamu

Je tomu jen pár dní, co se na světlo světa dostaly zprávy o tom, že Apple u mnoha svých divizí zmrazil nábory nových zaměstnanců, k čemuž jej donutily mimo jiné mizerné prodeje iPhonů za uplynulé čtvrtletí. Vypadá to však, že pouhým zastavením náboru do některých divizí Apple neskončil. Podle čerstvých informací totiž propustil více než 200 zaměstnanců, kteří měli pracovat na tajném Projektu Titan. Ten by měl zaštiťovat samořiditelné vozidla a řídící systémy, na kterých Apple již pěkných pár let pracuje.

Zprávu, kterou jako první přinesl portál CNBC, Apple možná trochu nečekaně ústy svého tiskového mluvčího potvrdil s tím, že někteří vybraní zaměstnanci – zřejmě vedoucí jednotlivých týmů – byli převeleni k jiným divizím, mezi kterými by měla být například divize strojového učení. Právě to je totiž autonomním systémům relativně blízké a tudíž by zaměstnanci, kteří na Titanu pracovali, neměli mít problém s uplatněním se i zde. 

Koncept interiéru Apple Car od designéra Matías Papalini:

Snižování pracovníků působících u Projektu Titan není rozhodně příliš veselou zprávou. Autonomní řídící systémy jsou totiž ve světě považovány za prakticky nevyhnutelnou budoucnost, která navíc začne nastupovat již poměrně brzy. Nynější zpomalení prací by tak mohlo Applu v budoucnu nepěkně uškodit, stejně jako tomu je například u HomePodu. I ten se dostal na trh poměrně pozdě a svět kvůli své ceně a omezenosti příliš nezaujal. 

Co se týče samotného příchodu jablečného samořiditelného auta, ten někteří analytici v čele s Ming-Chi Kuem předpovídají na začátek příští dekády. Vzhledem k nynějšímu snižování pracovníků je však tento termín v ohrožení.

Související články

Dnes nejčtenější