Zavřít reklamu

70e_486-b77-samsungs-q3-operating-profits-drop-by-more-than-halfSamsung letos nasadil do boje ostré zbraně a místo jednoho špičkového telefonu z řady Galaxy vydal rovnou dva a to Galaxy S6 jejíž recenzi si můžete přečíst přímo zde a Galaxy S6 Edge se zakřivenou obrazovkou. Bohužel ani dvojice špičkových telefonů nedokázala zvrátit trend posledních let a mobilní divize Samsungu zaznamenala pokles zisku o 38% na 2,8 bilionů wonů.

Problém je v tom, že i když Samsung vyrábí od lokomotiv až po mikrovlnky, jeho mobilní divize je natolik zásadní, že mizející zisk v této divizi tlačí ke dnu celou společnost a tak Samsung již páté čtvrtletí za sebou vykazuje propad zisku nejen v mobilní divizi, ale klesá i zisk celé společnosti. Za poslední čtvrtletí klesl zisk Samsungu o 8%, což ve financích znamená, že Samsung vydělal 122,6 miliardy korun, tedy 5,8 bilionu wonů.

Jediné co tak může těšit Samsung je fakt, že zatím co minulé čtvrtletí se zisk propadl o 60%, tentokrát je to jen o 38%. Ukázalo se, že ani taktika dvou špičkových telefonů není tím, co by mobilní divizi zachránilo před snižujícím se ziskem. Dokonce i sám Samsung ve svém prohlášení uvedl, že prodej smartphonů zaostal za očekávaným ziskem a to musíme uznat, že reklama na Samsung Galaxy S6 je skutečně všude.

Podle IDC je Samsung stále největším výrobcem smartphonů na světě, ovšem jeho podíl na trhu již klesl z 25% procent v loňském roce na současných 22%. Samsung tak může těšit alespoň fakt, že jej potřebují ti, kterým se v prodejích smartphonů daří o něco víc a tak strmě roste jeho divize polovodičů, která poprvé překonala provozní zisk tři biliony wonů.

130807185754-apple-vs-samsung-620xa

*Zdroj: financninoviny.cz

Dnes nejčtenější

.