Zavřít reklamu

Týdny spekulací jsou u konce. Apple dnes v noci přes tiskovou zprávu potvrdil, že několikaměsíční jednání s Intelem o odkupu jeho divize mobilních modemů padla na úrodnou půdu a za jednu miliardu dolarů jí získává pod svá křídla. Jedná se tak o velmi důležitý krok směrem k dokončení vlastních mobilních modemů, na které se chce Apple spoléhat u svých produktů v budoucnu. 

Za jednu miliardu dolarů získá Apple od Intelu nejen zhruba 2200 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců, ale také spoustu vybavení a prostor. V ceně je o více než 17 000 patentů na modemy či bezdrátové technologie, které mohou být právě pro budoucí vývoj jablečného modemu naprosto klíčové. Jedná se však jen o modemy mobilní, na modemech pro počítače, internetové produkty či autonomní auta bude moci Intel pracovat bez obav dál. Je tedy možné, že se od něj v tomto ohledu dočkáme za pár měsíců či let velkých věcí, které ostatně podle mnoha dostupných informací plánuje. A právě finanční injekce od Applu by mu mohla v jejich uskutečnění pomoci.

Apple poskytne našemu bývalému týmu ideální podmínky

Ze zdárného ukončení jednání je nadšený jak Apple, tak i samotný Intel. Například viceprezident Applu pro hardwarové technologie Johny Srouji komentoval nákup slovy: “Pracovali jsme s Intelem mnoho let a víme, že tento tým (tým mobilních modemů) má v sobě stejnou vášeň jako lidé z Applu při navrhování vlastních technologií, které našim uživatelům přináší nejlepší zážitky na světě.”. Poté se nechal slyšet, že tato akvizice dle něj zcela určitě urychlí vývoj budoucích produktů a tím pomůže Applu stále kráčet vpřed. O jaké produkty se jedná sice Srouji nespecifikoval, takřka 100% má však na mysli právě vlastní mobilní modemy. Nadšení neskrýval ani šéf Intelu Bob Swan: “Applu si již dlouho velmi vážíme a jsme si naprosto jistí tím, že “našemu” talentovanému týmu pro mobilní modemy poskytne zcela ideální prostředí,” s tím, že ho moc těší i blížící se příchod 5G sítí, na kterých mají technologičtí giganti lví podíl. 

Dlouhá jednání 

O možném prodeji modemové divize Intelu se začalo šuškat teprve před několika měsíci. Faktem však je, že podle nových informací skutečně probíhala první jednání už od loňského roku. Po uzavření míru Applu s Qualcommem se sice na chvíli zastavila, po pár týdnech se ale opět rozjela na plné obrátky a přestože byla podle některých analytiků dohoda nepravděpodobná, nakonec se jí podařilo dosáhnout. Nezbývá tedy než čekat, jak s novou akvizicí Apple do budoucna naloží a především pak, jak rychlý bude díky ní ve vývoji vlastního datového modemu. Právě tímto směrem se totiž bude zcela určitě ubírat. 

Související články

Dnes nejčtenější

.