Zavřít reklamu

Uměla asistentka z dílny Applu je již řadu let označována za jeden z nejslabších článků jablečných produktů. Není se však příliš čemu divit. Zatímco konkurenční společnosti své asistentky intenzivně vylepšují a neustále je učí zcela novým věcem, Siri se v poslední době příliš kupředu neposunula. To by však Apple rád dle dostupných informací změnil, v čemuž by mu mohla pomoci i jeho nová akvizice. 

Nový nákup se Applu podařil podle portálu Axios dojednat teprve před pár dny. Jednat by se mělo o velmi zajímavý startup PullString, který se specializuje na navrhování a vyvíjení aplikací pro hlasové asistenty, přičemž doposud se zaměřoval především na Amazon Echo a Google. Původně se však startup zaměřoval především na interaktivní hlasové aplikace pro dětské hračky a to již od roku 2011. 

Siri v HomePodu by mohla být díky novému nákupu Applu v budoucno zase o něco lepší:

Jak je u Applu zvykem, ke svému novému nákupu se nikterak nevyjádřil, takže není jasné ani to, jak velkou částku za něj zaplatil. Podle Axiosu by se však mělo jednat o relativně nízkou částku, jelikož se jedná o malou společnost. I přesto však vyvolala tato akvizice ve světě solidní nadšení, jelikož si jej mnoho fanoušků i analytiků vykládá právě tak, že z něj bude těžit Siri. Nechme se tak překvapit, zda se v brzké době jejího vylepšení skutečně dočkáme a ona se tak minimálně vyrovná konkurenci. 

Dnes nejčtenější

Další články