Zavřít reklamu

V dnešní době umí kdejaké dítě používat jablečné zařízení lépe než jeho rodiče. Dovedete si však představit, že by si mohl váš potencionální potomek v podstatě sám na sebe zavolat policii? V Indianě se tento čin povedl třináctiletému chlapci, který hlasové asistentce Siri z legrace sdělil, že by chtěl vystřílet nějakou školu. Možná byste čekali, že ho v tomto aktu Siri nepodpoří, avšak opak je pravdou. Siri mladíkovi totiž poskytla seznam škol, do kterých to má nejblíže. Třináctiletý student neváhal, udělal snímek obrazovky a nahrál jej na svůj facebookový profil za účelem vystrašení kamarádů.

Jak Siri reaguje, když ji sdělíte, že se chystáte vystřílet školu:

Pravdou je, že se z takových věcí legrace nedělá, a toho si byl vědomý i mladíkův kamarád, který celou tuto situaci nahlásil policii. Netrvalo to dlouho a jedna z policejních hlídek si pro mladíka došla přímo domů. I přesto, že mladík neměl žádný přístup ke zbraním a potvrdil, že se jednalo o pouhý vtip, byl obviněn za zastrašování. Policie po objasnění tuto situaci samozřejmě nebrala nikterak vážně, mluvčí však poukázal na skutečnost, že se žádné takové informace nesmí brát na lehkou váhu.

Ve Spojených státech je pojem „střelba ve škole“ tabu, a proto se tak také policie zachovala. Dle dostupných studií bylo ve školním roce 2017/18 na půdě Spojených států hlášeno přes 3380 střelných hrozeb, což je oproti předchozímu školnímu roku nárůst až o 62 %. Bohužel, stejně strmě rostou i oběti na životech.

Dnes nejčtenější

Další články