iStores.sk
iStores.sk

Apple koupil kanadský startup, díky kterému by měl usnadnit vývoj iOS aplikací

Apple v loňském roce koupil několik startupů, aby vylepšil své stávající služby a produkty. Ani v letošním roce cupertinská společnost nezahálí a hned zkraje ledna vyplouvají na povrch informace o tom, že Apple získal kanadský startup Buddybuild, který byl založen ve Vancouveru. Informoval o tom samotný startup ve svém blogovém příspěvku.

Společnost sama sebe popisuje jako platformu pro průběžnou integraci, nepřetržité nasazení a zpětnou vazbu pro vývojové týmy. Zjednodušeně řečeno, Buddybuild nabízí nástroje pro vývojáře, jež jsou navrženy tak, aby umožňovaly rychle a snadno vytvářet aplikace přes GitHub, BitBucket a GitLab.

Celý tým Buddybuild se po akvizici připojí ke jablečnému týmu Xcode, přičemž společně vytvoří úžasné vývojářské nástroje pro celou iOS komunitu. Buddybuild bude vkládán do samotného Xcode. Startup bude i nadále fungovat z kanadského Vancouveru. Stávajícím zákazníkům zůstane služba i nadále dostupná, a tak mohou vytvářet, testovat a vydávat iOS aplikace.

“Jsme rádi, že se můžeme pochlubit tím, že se Buddybuild připojuje k inženýrskému týmu Xcode v Applu, aby vytvořil úžasné vývojářské nástroje pro celou iOS komunitu. Vždy jsme byli hrdí na to, že jsme kanadská společnost, a tak je nám ctí, že budeme i nadále ve Vancouveru – v místě s vývojářskými a inženýrskými talenty.”

Služba sice bude nadále dostupná pro stávající zákazníky, nicméně společnost už nové zákazníky přijímat nebude.

Leitz
Vstoupit do diskuze (0)

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek