Zavřít reklamu

Za poslední roky jsme si už tak nějak zvykli na to, že se Applu čas od času konkurenční výrobci vysmívají za jeho produkty, reklamy či různé softwarové chyby. Tyto posměšky byly donedávna výhradou převážně čínských společností v čele s Huawei či Xiaomi, avšak ani Google nechce zůstat v tomto ohledu pozadu. O víkendu si totiž na svém Twitteru do Applu poměrně zajímavě rýpl. 

Když Google v říjnu loňského roku světu ukazoval své nové smartphony Google Pixel 3, poukazoval především na jejich perfektní fotoaparát, který dokázal i s jediným objektivem zachytit takřka perfektní fotky za zhoršených světelných podmínek. Toho je schopen především díky pokročilému softwaru, který dokáže pomocí speciálních algoritmů tmavou fotku zcela přepracovat do světlých odstínů, čímž strká konkurenci bez problému do kapsy. Co naplat, že nejsou takto upravené fotky zcela dokonalé. Bohatě stačí (alespoň Googlu), že vypadají líp než ty od Samsungu, Huawei či právě Applu. A právě na kvalitě svých fotek za zhoršených světelných podmínek postavil i víkendové rýpnutí do Applu.

Na Twitteru umístil Google obrázek, na kterém jsou vedle sebe dvě shodné fotografie, přičemž jedna je focena na Pixel 3 a upravena přes Night Sight (tedy přes noční režim pro zesvětlen) a druhá pak na “Phone X”, za kterým se neskrývá nic jiného, než iPhone XS. A právě “Phone X” za Pixelem značně zaostává, jelikož jím zachycená fotka je skutečně velmi tmavá a nelze na ní mnoho objektů rozpoznat. Oproti tomu fotka z Pixelu 3 je parádně světlá a poznáte na ní praktiky vše. A že jsou na ní některé barvy až nepřirozené? Nevadí. Hlavně, že je v očích Googlu lepší než ta z fotoaparátu iPhonu XS. 

Nebudeme si nic nalhávat. Ve fotografování za zhoršených světelných podmínek zkrátka iPhone pokulhává. Pokud se však letos skutečně dočkáme přidání třetího objektivu na jeho záda, i tento nešvar by mohl zmizet. 

iPhone-XS-vs-Pixel-3-Night-Sight

Dnes nejčtenější

.