Zavřít reklamu

Jeden z mých kamarádu se pomalu ale jistě začíná připravovat na závod LH24, tedy 24hodinový výstup na Lysou Horu. Při té příležitosti si s sebou také chce vzít své Apple Watch. Jednak z důvodu, aby mu zaznamenaly veškerý pohyb, a jednak z důvodu, aby se poté mohl chlubit všem ostatním se spálenými kaloriemi, vystoupanými patry a délkou cvičení. To by ale mohl být kvůli výdrži hodinek problém.

Jelikož kamarád už nějakou dobu vlastní Apple Watch Series 3, jejich baterka není úplně ve 100% stavu. Funkci Rezerva použít nemůžeme, jelikož by v tomto případě nedošlo ke zaznamenávání aktivity, každopádně si můžeme pomoci vypnutím Wi-Fi a snížením jasu na minimum. Ani to by však ve výsledku nemuselo stačit. Apple Watch ale naštěstí ukrývají i další super vychytávku, která vám pomůže ušetřit baterku, ale zároveň z hodinek neudělá hloupé. Pojďme se tedy společně podívat na to, kde se tato funkce nachází.

Aktivace úsporného režimu Apple Watch

Na našem iPhonu, se kterým jsou spárovány naše Apple Watch, spustíme aplikaci Watch. Ujistíme se, že se v dolním menu nacházíme v sekci Moje hodinky a sjedeme níže, kde se nachází sekce Obecné, kterou rozklikneme. Zde už pouze stačí opět sjet níže a zapnout pomocí switche funkci Úsporný režim pří trénincích.

Jak samotný Apple u funkce píše, při chůzi a běhu ušetříte energii baterie díky tomu, že vypnete senzor srdečního tepu. Je však Výpočty spálené energie se sice mohou lehce lišit, avšak při našem testování jsem zjistil, že se o žádné drastické výkyvy nejedná. Pokud tedy potřebujete z vaší baterie vyždímat co nejvíce energie, je aktivace této funkce naprosto ideální možností.

Související články

Dnes nejčtenější