Zavřít reklamu

Již po dlouhou dobu nabízí operační systém macOS odemykání pomocí hodinek Apple Watch, které jsou v dosahu. Nebudeme se teď bavit o spolehlivosti této funkce, která velice často pokulhává. Každopádně, když vše fungovalo tak, jak mělo, byla tato funkce naprosto skvělá. Namísto psaní složitého hesla stačilo, abyste Mac či MacBook rozsvítili, hodinky lehce zavibrovaly a ihned bylo odemčeno. Apple se však v rámci macOS 10.15 Catalina rozhodl, že tuto funkci posune ještě dále. Kromě odemykání Macu či MacBooku nově můžete také jednoduše pomocí Apple Watch ověřovat i aplikace, anebo třeba provádět různé systémové úkony. Nově tedy nemusíte psát pokaždé složité heslo, ale můžete využít hodinek na vašem zápěstí.

Jak v macOS 10.15 Catalina používat Apple Watch k ověřování aplikací

Pokud chcete funkci pro ověřování aplikací v macOS 10.15 Catalina pomocí Apple Watch aktivovat, tak klikněte v levém horním rohu obrazovky na ikonu , a poté z rozevíracího menu vyberte možnost Předvolby systému… Jakmile tak učiníte, tak v nově otevřeném okně rozklikněte možnost Zabezpečení a soukromí. Zde se v horním menu přesuňte do sekce Obecné, a poté zaškrtněte funkci s názvem Odemykat aplikace a Mac pomocí Apple Watch. Funkce se poté bude malou chvíli zapínat. Jakmile informace o zapínaní zmizí, tak je vše hotovo a připraveno k použití. Nyní, kdykoliv se objeví nutnost ověření v systému, tak nemusíte zadávat heslo, ale pouze ověření potvrdit dvojitým stisknutím bočního tlačítka na Apple Watch.

Pokud se vám nedaří vaše Apple Watch pro odemykání a ověřování aplikací aktivovat, tak se podívejte, zdali máte na Apple Watch aktivní funkci Detekce zápěstí. Bez této funkce totiž odemykání a ověřování pomocí Apple Watch nefunguje. Detekci zápěstí najdete na iPhonu v nativní aplikaci Watch, kde rozklikněte možnost Kód. Zde sjeďte níže a pomocí přepínače funkci Detekce zápěstí aktivujte. Pokud ji máte aktivovanou, tak ještě můžete vyzkoušet funkci vypnout a znovu zapnout. V některých případech dokonce ani nejde funkce aktivovat, tudíž je třeba si s ní pohrát a popřípadě na aktivaci pár minut počkat.

Dnes nejčtenější

.