Zavřít reklamu

Ještě před lety by mnohé z nás těžko napadlo, jak velký úspěch zažijí ve světě chytré hodinky v čele s Apple Watch. Funkce, které do nich dokáží jejich výrobci napěchovat, se totiž neustále zlepšují, díky čemuž se hodinky stávají využitelnějšími pro čím dál větší okruh uživatelů. Ostatně, úžasný pokrok můžeme vidět i u Apple Watch, které se ze sportovního trackeru nyní profilují na lékaře na vašem zápěstí. Někteří analytici jsou však přesto přesvědčeni, že zlatá éra chytrých hodinek může brzy skončit. 

S velmi zajímavou předpovědí přispěchali analytici ze společnosti Gartner. Právě ti jsou přesvědčeni o tom, že by mohly Apple Watch v dohledné době vystřídat bezdrátová sluchátka AirPods. Pro ty totiž chystá dle dostupných informací Apple několik obrovských vylepšení, přičemž analytici vyzdvihují především možnost zaktivovat uvnitř umělou asistentku Siri či monitorovat přes ně různé životní funkce, což by mělo být alespoň dle patentů Applu možné. Ve finále se tak obrovské množství funkcí, které nyní zvládají Apple Watch, naučí i sluchátka AirPods, která se díky tomu stanou ještě oblíbenějšími a hodinky odsunou do ústraní. Podobný osud by však mohl postupem času potkat i iPhone, jelikož i jeho některé funkce by mohly AirPody přebrat. 

Dlouhá cesta k revoluci

Je jasné, že k tomu, aby dokázaly AirPody chytré hodinky a zejména pak Apple Watch zcela nahradit vede ještě velmi dlouhá cesta, jejíž ujití může trvat několik let. První krok má však Apple naplánovaný již na příští rok, kdy bychom se měli dle dostupných úniků dočkat příchodu druhé generace sluchátek AirPods, které budou disponovat mimo jiné možností zaktivovat Siri pouhým hlasovým pokynem bez nutnosti poklepání na sluchátko. Ming-Chi Kuo pak tvrdí, že třetí generace sluchátek dorazí už o rok později a přinese obrovskou změnu designu, se kterou by mohly dorazit i další zajímavé funkce známé i z Apple Watch. Jasno však budeme samozřejmě mít až po samotném představení, které je zatím opravdu daleko. 

Apple Watch AirPods FB

Související články

Dnes nejčtenější

.