Zavřít reklamu

Zatímco ještě před pár lety bychom považovali chytrou domácnost zpříjemňující život majitelů jako myšlenku ze sci-fi filmu, v dnešní době je tato věc považována takřka za běžnou. Obliba smart vychytávek do domácnosti totiž strmě roste vzhůru, což potvrzují jak jejich prodeje, tak i příliv novinek na trh. Se svou troškou do mlýna se před pár měsíci představila i švédská IKEA, kterou má valná většina z nás spojenou “jen” s nábytkem. IKEA však začala nabízet chytré zásuvky, žárovky a nově i rolety, které lze velmi jednoduše ovládat i přes smartphonu. Tím ale Švédi ani zdaleka nekončí. 

Že IKEA spolupracuje se společností Sonos není již pěkných pár měsíců žádné tajemství. Zatím však nikdo příliš nevěděl, co od této kooperace čekat. Tajnostem je však konec. Letos v srpnu bychom se měli dočkat prvních společných produktů – konkrétně chytrých reproduktorů Symfonisk. Ty tak stávající řadu smart produktů švédského giganta velmi zajímavě rozšíří.

HomePodu se možná blíží konkurence: 

O reproduktorech se toho zatím ví pramálo. Šéf společnosti Sonos však portálu Engadget přislíbil, že další specifika výsledku spolupráce IKEI a Sonosu budou k dispozici v následujících měsících. Nicméně podle videa, které záměr poodhalilo, se dá očekávat, že důraz bude u produktu kladen zejména na kvalitní zvuk. Novinka z dílny IKEI by tak mohla teoreticky konkurovat HomePodu, který si na kvalitním zvuku též zakládá. 

IKEA

Související články

Dnes nejčtenější