Zavřít reklamu

Budoucnost hraní by měla být v cloudu a jejich streamování do různých zařízení. Jednou z již dostupných služeb tohoto formátu je například PlayStation Now či GeForce Now. Výhodou této technologie je jistě to, že si ty hardwarově nejnáročnější hry budeme moci užít i na slabších počítačích či dokonce na mobilních zařízeních. A hlavní nevýhoda? Nutnost rychlého a kvalitního internetového připojení, bez kterého hru nespustíte, případně bude kvalita obrazu a především odezva opravdu mizerná. Na tento trh se nyní chystají vstoupit další dvě velká jména – Verizon a Amazon.

První jmenovaný by měl se svou službou pro streamování her dorazit ještě letos, u Amazonu spekulace mluví o roce 2020. I přesto je to právě Amazon, který nás zajímá více, jelikož u Verizonu se nedá předpokládat, že by jeho služba byla dostupná i u nás. Minimálně ihned po spuštění.

Amazon se má dle dostupných informací snažit přinést službu, díky které si užijeme ty největší herní pecky na našich telefonech a tabletech. Zahrát si třeba God of War nebo Red Dead Redemption 2 na iPadu? To nezní vůbec špatně. Navíc zkušeností s herním byznysem a streamování má Amazon opravdu mnoho, především díky službě Twitch, kterou vlastní. Potenciál trhu se streamovanými hrami je opravdu obrovský, ať už se jedná o hráče na PC, kteří nechtějí nebo nemohou investovat desetitisíce do drahých komponent, či do majitelů chytrých telefonů a tabletů, kteří herní počítač vůbec nemají.

Pro Amazon bude určitě nejdůležitější, zda se dokáže domluvit s vydavateli her, aby jejich tituly byly dostupné v této službě. Jistě nepůjde o levnou záležitost, ale pro úspěch je zcela nezbytné, aby Amazon nabídl katalog opravdu velmi zajímavých her. Včetně těch od gigantů, jakými jsou Ubisoft, EA nebo například Bethesda. Jen tak osloví obrovské množství hráčů a možná bude slavit úspěch. Zda se jim to podaří se dozvíme v průběhu následujících let.

assassins creed fb

Související články

Dnes nejčtenější

.