Zavřít reklamu

Přestože jsme se představení chytrého reproduktoru HomePod dočkali již před více než rokem a půl na WWDC 2017, Apple s jeho rozšiřováním na pulty obchodů po celém světě příliš nepospíchá. Novinka už se sice z USA, Austrálie a Velké Británie rozšířila například i do Německa, přesto však stále mnoho zemí její příchod marně vyhlíží. To se ale alespoň v Číně a Hong Kongu za pár dní změní. 

Apple oficiálně oznámil, že již tento pátek, čili 18. ledna, začne ve dvou výše zmíněných zemích HomePod prodávat a to samozřejmě jak ve vesmírně šedé, tak i bílé. Čína a Hong Kong se tak zařadí po bok dalších osmi zemí, ve kterých je HomePod dostupný. Konkrétně to je Kanada, Francie, Německo, Mexiko, Španělsko, Austrálie, Velká Británie a USA. 

Úspěch zaručen? 

Očekávání Applu od vstupu HomePodu na čínský trh jsou velmi pravděpodobně skutečně velká. Na pultech tamních obchodů byste totiž marně hledali konkurenční produkty od Amazonu, které po celém světě jablečný HomePod válcují. Díky tomu má tak chytrý reproduktor z dílny Applu minimálně na tomto trhu velkou šanci na úspěch, který alespoň dle průzkumů mnohých analytiků nutně potřebuje. Prodeje reproduktoru totiž nejsou nikterak růžové a bohužel se ani žádným závratným tempem nezvyšují. To by se ale mohlo právě díky Číně změnit. 

Uvidíme, jakým směrem bude Apple svůj HomePod v budoucnu směřovat. Jelikož však již letos uplynou od jeho představení dva roky, teoreticky bychom se mohli dočkat jeho nástupce. Ten by mohl zaujmout nejen funkcemi, ale i nižší cenou, kterou předpovídají mnozí analytici v čele s Ming-Chi Kuem. 

Apple HomePod recenze FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější