Zavřít reklamu

Minulý týden přišel šéf Applu Tim Cook zcela nečekaně s veřejným dopisem pro investory, ve kterém mimo jiné snížil odhady tržeb za uplynulé čtvrtletí. Tento propad pak vysvětloval například zlevněným programem pro výměnu baterií, který oddálil u mnohých uživatelů upgrade na novější model, či špatnými prodeji v Číně. V této velmi lidnaté zemi se totiž musí Apple potýkat hned s několika problémy v čele se zákazem prodejů, o který se zasloužil Qualcomm se svými patenty, či silnou konkurencí v podobě tamního Huawei a Xiaomi. Jak se však zdá, kalifornský gigant rozhodně nehodlá složit zbraně a o čínský trh bude i nadále bojovat. 

Podle čínského Národního obchodního deníku se Apple domluvil s tamními prodejci na snížení cen iPhonů. Největší slevy se dočká iPhone XR, jehož cena padne zhruba o 1500 korun, zbylé modely, mezi kterými nalezneme iPhone 8, XS a XS Max, pak klesnou na ceně o zhruba 1300 korun. Apple zaslal čínským prodejcům zprávu o snižování cen už včera večer, avšak k jejich poklesu údajně dochází až v těchto chvílích. 

Největší slevy se dočkal iPhone XR:

Snižování cen u nových iPhonů je u Applu rozhodně velmi vzácné a dá se z něj vyvodit, že se jim v prodejích příliš nedaří. Je totiž jasné, že kdyby šly “na dračku” nebo se alespoň prodávaly slušně, Apple s jejich cenou hýbat nebude. Takto to však vypadá, že má Apple v Číně skutečně velké problémy, které by rád zažehnal alespoň takto. Až čas však ukáže, zda je mírné snížení ceny tou správnou cestou. 

iPhone-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější