Zavřít reklamu

Apple si obsah svého App Storu střeží jako oko v hlavě a neustále se snaží, aby v něm jeho uživatelé nacházeli jen kvalitní obsah. Jeho striktní pravidla však mohou být čas od času paradoxně spíše na škodu, o čemž se nyní přesvědčili i vývojáři veleobíbené logických her Rusty Lake. 

Hry Rusty Lake zmizely z App Storu bez jediného varování. Když se začali vývojáři pídit po tom, co Apple k odstranění jejich děl vedlo, zjistili, že jsou si jejich hry údajně až příliš podobné a tudíž nemají v App Storu v počtu, ve kterém byly, své místo. S tím sice vývojáři nesouhlasí, už nyní však pracují na úpravách, které by otevřely jejich hrám do App Storu opět dveře. 

Smazání her je skutečně velmi zvláštní a dalo by se říci, že i neuvážené. Přestože se totiž mohly hry jevit na první pohled velmi podobné, obsahově se dle slov vývojářů i samotných hráčů, kteří kroky Applu kritizují, od sebe výrazně lišily. Paradoxem je ale i to, že v App Storu naleznete spousty her a aplikací, které si jsou navzájem podobné a Apple je bez povšimnutí ve svém obchodě ponechává. Je tedy záhadou, proč oko nepřimhouřil i u Rusty Lake. 

Apple se k celé záležitosti zatím nevyjádřil, nicméně alespoň krátký komentář směřovaný k vývojářům se v následujících hodinách či dnech očekávat dá. Ostatně, i ke smazání mikroblogovací aplikace Tumblr se před pár týdny vyjádřil a pomohl tak vývojářům vyřešit problémy, které bránily aplikaci ve opětovnému vstupu do App Storu. 

Rusty-Lake-780x548
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější