Zavřít reklamu

Jablečný obchod App Store se v posledních dnech potýká s doposud neznámou chybou. Mnoho uživatelů a vývojářů si totiž stěžuje na výrazný úbytek uživatelských hodnocení v podobě hvězdiček a recenzí. Někteří vývojáři si začali své srdce vylévat na Twitteru, kde sdílí screenshoty zachycující zvláštní úbytek hvězd mnohdy se slovy smutku. Není se však příliš čemu divit. Pro většinu uživatelů jsou právě recenze a hvězdičky důležitým faktorem při stahování aplikací. Jejich nedostatečné hodnocení se tak může ve výsledku podepsat i na ziscích vývojářů.

Jeden z postižených vývojářů je například Mike Irving, který si anomálií v App Storu všiml a ihned se s nemilým zjištěním rozhodl podělit. Ve svém Tweetu poukazuje na změny počtu hodnocení a recenzí. Sám si však není jistý, zda-li se jedná o chybu na straně Applu, a nebo ne. Objevují se různé teorie, kdy některé z nich upozorňují například na možné očištění od falešných hodnocení či nový algoritmus, který hodnocení zobrazuje. S největší pravděpodobností se však jedná o pouhou chybu, kterou jablečná společnost co nevidět opraví. Většina aplikací se totiž ve vyhledávání tváří, že má méně hodnocení. Avšak když aplikaci v App Storu rozevřete, tak si můžete všimnout, že je k dispozici o mnoho více uživatelských hodnocení, než počet, který se zobrazuje ve vyhledávání. Příkladem nám může být například aplikace Bumble. Ta ve vyhledávání zobrazuje okolo 22.400 hodnocení, kdežto po rozkliknutí se zobrazí téměř dvojnásobný počet, okolo 44.500 hodnocení (samozřejmě v zahraničním App Storu).

glitch_appstore_Fb

Apple se k celé situaci zatím ještě nevyjádřil a pokud by se skutečně jednalo o drobnou chybu, dá se očekávat, že ani nevyjádří. Pokud ale změnil algoritmus pro recenze, v následujících hodinách by mohl na vývojářském portálu o těchto novinkách informovat.

Měli jste radši App Store z iOS 10 nebo dáváte přednost App Storu z iOS 11?:

app store

 

Související články

Dnes nejčtenější

.