Zavřít reklamu

Velice rychlým tempem se nám blíží vánoční svátky, které jsou úzce spojovány s nejrůznějšími tradicemi. Pokud pomineme typické lití olova nebo pouštění svíček po vodě, spousta z nás si svůj volný čas rádo zpestří i jinou formou. Alkohol dokáže nabudit dokonalou atmosféru a jak je v našich končinách zvykem, jeho konzumace k tomuto období zkrátka patří. Ať už se jedná o teplý svařák na vánočních trzích, sklenici vína u štědrovečerní večeře nebo ikonický přípitek na Nový rok, vždy si k nám cestu najde. I přes jeho kladné vlastnosti dokáže být alkohol i naším nepřítelem, a přesně proto bychom se měli raději hlídat. V tomto článku vám proto poskytnu náhled na aplikace, které pomohou určit hladinu alkoholu v krvi.

Je však nutno podotknout, že se jedná o pouhé aplikace. Neměli byste brát jejich výsledek jako 100% legitimní a v žádném případě usedat za volant! Alkohol je taktéž určen pouze pro osoby starší 18 let!

Promile info

Nejlepší aplikací mi přijde Promile info, která je kompletně v češtině a jejím hlavním partnerem je dokonce Plzeňský Prazdroj. Její uživatelské prostředí je nesmírně jednoduché a dokázal bych říci, že i osoba v podnapilém stavu ji dokáže bez problému ovládat. Při prvním spuštění stačí nastavit vaši váhu, výšku a pohlaví a můžete vesele zadávat veškeré vámi vypité nápoje. Aplikace obsahuje několik přednastavených nápojů, které jsou doplněny informací o obsahu alkoholu. Pokud vám však tyto „šablony“ nebudou stačit, můžete si je libovolně upravovat, či přidat vlastní nápoje. Aplikaci taktéž doplňují vcelku vtipné hlášky o vašem stavu, které naleznete nad ukazetelem promilí.

Jak aplikace vypadá a funguje si můžete prohlédnout v galerii:

Za vyzdvihnutí patří funkce Brzda, v které si můžete nastavit, v kolik hodin chcete být střízliví. Jednoduše zadáte čas, povolíte upozornění a v průběhu večera dostanete perfektní zprávu o tom, že byste měli raději přejít na nealkoholické nápoje.

Celý proces brzdy si můžete prohlédnout v galerii níže:

[appbox appstore id1278835112]

Alcohol test

Další aplikací pro měření alkoholu je Alcohol test. Bohužel aplikace je poměrně složitější a kompletně v angličtině, avšak svůj účel splnit dokáže. Na začátku vás taktéž požádá o vaše údaje, tudíž o váhu, výšku a pohlaví, avšak vyžádá si taktéž informaci, v jaké zemi se momentálně nacházíte. Říkáte si proč? Protože u výsledné kalkulace vám taktéž zobrazí povolený toleranční limit v dané zemi. Alcohol test funguje velmi podobně, přidáváte vámi vypité nápoje, avšak nezaznamenáváte čas jejich vypití, ale čas celkově strávený pitím alkoholu. Co se však zde nenachází, je funkce brzdy, tudíž nečekejte jakkákoliv upozornění, že byste měli přestat pít. Příjemným zpestřením však může být jakýsi test vašich reflexů. Ačkoliv jsem při psaní tohoto článku nepožil žádný alkoholický nápoj, ani jednou jsem jím neprošel.

V aplikaci si taktéž můžeme projít seznam zemí a podívat se na jejich toleranční limity. Překvapením se může stát nalezení takových, kde žádný limit pro alkohol není, avšak jedná se především o africké země. „Jiný kraj, jiný mrav.“

[appbox appstore id1147188090]

Doporučení

Jak bylo zmíněno výše, jedná se pouze o aplikace. Ačkoliv dokáží poskytnout přehled o vašem aktuálním stavu, nemělo by se na ně spoléhat a musíme je brát se značnou rezervou. Pokud nechcete ublížit sobě či druhým, vyhněte se alkoholu, nebo v žádném případě nesedejte za volat.

aplikace-na-mereni-alkoholu

Dnes nejčtenější

.