Zavřít reklamu

Po zhruba měsíční absenci se oblíbená mikroblogovací aplikace Tumblr navrátila zpět do App Storu na iOS, ze kterého jí Apple znenadání stáhl kvůli zjištění, že se v ní objevuje dětská pornografie. Tu měly sice zachytit filtry, které přidávaný obsah kontrolují, nicméně byly podle všeho nastaveny příliš benevolentně, takže nimi propadl i tento obsah. To už by se ale v budoucnu stát nemělo. Tumblr totiž nasadil pro kontrolu obsahu o poznání těžší kalibr. 

Nejenže by měla síť nyní disponovat vylepšeným filtrem obsahu, ale zároveň změnil její provozovatel podmínky využití, které nyní zakazují veškerý erotický obsah.  Pokud jste tedy na Tumblr chodili s vidinou kontrolovat tu nahotinky, máte již bohužel smůlu. Je však potřeba podotknout, že nebylo zavedení této novinky jednoduché ani pro samotný Tumblr, jelikož se na něj po oznámení snesla nepříjemná vlna kritiky, Ta však jeho postoj nezměnila, jelikož je Tumblr přesvědčen o tom, že jinak než tímto krokem svou síť kupředu neposune. Poměrně zajímavé je, že návratu aplikace do App Storu na iPhony nevěnoval Tumblr příliš velkou pozornost. Návrat totiž na svém blogu jen stroze oznámil s tím, že děkuje uživatelům za trpělivost.

Snad se tedy Tumblru v budoucnu podobné nepříjemnosti vyhnou a z App Storu opět po nějakém čase nezmizí. Opatření, která kvůli tomu síť zavedla, jsou však více než dostatečná. Tedy alespoň prozatím.

tumblr-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.