Zavřít reklamu

V letošním roce jsme se dočkali hned tří jablečných telefonů, přičemž ani jeden z nich v prodejích podle dostupných informací nijak zvlášť neexceluje. To by se ale mělo v příštím roce dle čerstvých zpráv změnit, a to díky tenčím a lehčím iPhonům. Kalifornský gigant chce tohoto dosáhnout za pomoci nových, dotykových OLED panelů, které budou tvořit jemně odlišnou konstrukci obrazovky pro iPhone.

Momentálně Apple využívá samostatnou oddělenou dotykovou vrstvu, která se nachází přímo na displeji. Pokud by se tento prvek integroval do samotného displeje, výsledkem by se pochopitelně stal celkově tenčí a lehčí iPhone. Podle magazínu ETNews ponese nová technologie název Y-Octa a bude vyráběna společností Samsung.

Prohlédněte si iPhone XS a XS Max galerii:

Některé zdroje prorokují uvedení této technologie již na příští rok, avšak jejich počáteční počet bude značně omezený. Z tohoto se dá usoudit, že k dostání by mohly být pouze v nejsilnějším modelu jablečného telefonu. Co je určitě zajímavé je fakt, že nový typ displeje by měl být dokonce levnější než stávající panel, který Applu též dodává Samsung. Teoreticky bychom se tak mohli dočkat zlevnění nebo alespoň zachování stávajících cen. Později pak připadá v úvahu i implementace do všech modelů.

Jako první tuto technologii Applu představil samotný Samsung, a to již v březnu tohoto roku jako možné řešení pro udržení stability objednávek OLED panelů, kterým Samsung nyní kraluje. Apple sice jedná i s dalšími dodavateli OLED displejů, nicméně pokud by pro něj byl Samsung skutečně schopen zajistit revoluci ve formě tohoto displeje, dá se předpokládat, že by ještě pár let závislosti na něm Apple přetrpěl.

nove-iphony-budou-tenci
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější