Zavřít reklamu

Pokud se z Mac App Storu rozhodnete stáhnout jakoukoliv aplikaci, ať už placenou, či zdarma, tak se každá z nich zapíše k vašemu Apple ID, ke kterému jste přihlášení v čase, kdy ji zrovna stahujete. Tato chyba se projevuje většinou tehdy, kdy na vašem Macu používáte více účtů Apple ID. Většina lidí však jablečná zařízení používá pouze s jedním Apple ID, a tak by se s touto chybou neměli vůbec setkat. Bohužel, realita je jiná a i takoví uživatele se s chybou mohou setkat. Při stahování aktualizace se objeví notifikace, ve které stojí Pod tímto Apple ID není aktualizace k dispozici. Jak tedy tento problém vyřešit?

Jak se zbavit hlášky Pod tímto Apple ID není aktualizace k dispozici

Řešení tohoto problému je lehce otravné, avšak plní svůj účel. Nejprve je nutné si otevřít složku s aplikacemi a vybrat tu aplikaci, která se chce aktualizovat. Poté ji jednoduše přesuňte do koše a ujistěte se, že koš zároveň vyprázdníte. Poté otevřete App Store a ujistěte se, že jste přihlášení pod správným účtem Apple ID. Pokud nejste přihlášení vůbec, tak se nezapomeňte přihlásit a v případě, kdy zjistíte, že jste přihlášeni k jinému účtu, tak se odhlaste a přihlaste na svůj vlastní. Poté už pouze stačí aplikaci znovu stáhnout.

Je nutné brát na vědomí, že pokud stáhnete aplikaci pod jedním Apple ID, tak ji zároveň pod tímto Apple ID musíte i aktualizovat. Pokud například aplikaci stáhnete pod svým Apple ID, a poté se k Mac App Storu přihlásí vaše přítelkyně pod svým Apple ID, tak v případě aktualizace dojde opět k tomuto problému. Možná bude v tomto případě lepší, když si každý uživatel Macu zvlášť vytvoří vlastní účet, než aby docházelo k odhlašování a přihlašování Apple ID na jednom účtě.

macos_appstore
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější