Zavřít reklamu

FingerKey - iconKdo nesní o tom, aby při každém přihlášení na svůj Mac nemusel neustále zadávat heslo, ale mohl se přihlásit rychleji a pohodlněji. Pokud jste zhýčkaní z iPhone s Touch ID, tak po tomto toužíte ještě mnohonásobně víc. Není totiž nic jednoduššího, než přiložit prst a být okamžitě přihlášen. Samozřejmě existují již alternativy, které také umožní odemknout Mac jiným způsobem, než zadáním hesla. Jednu takovou si dnes představíme. Jedná se o novinku s názvem FingerKey, přesněji o aplikaci, která využije Touch ID vašeho iPhonu k odemčení vašeho Macu.

FingerKey totiž využívá toho, že Apple povolil přístup k Touch ID také aplikacím třetích stran. Aplikace je vyvinuta pro iPhone 5s, 6 nebo 6 Plus, které právě obsahují zmíněný senzor otisku prstu, jenž usnadňuje odemčení. Bohužel však do poznámky k aplikaci v iTunes App Store byla přidána informace, která nepotěší majitele iPhone 6 a 6 Plus. S těmito telefony má FingerKey v současné době problém a nefunguje tak, jak by měla. Tvůrce aplikace však slibuje brzký update, který má problém vyřešit.

Leandro Luizari, stojící za zmíněnou aplikací, využívá ještě jednu novinku spojenou s iOS 8. FingerKey lze totiž přidat do oznamovacího centra – přesně do záložky Dnes – jako widget pro snadnější a rychlejší odemčení počítače. K zabezpečení dat využívá aplikace 256-bitové AES šifrování. Spojení obou zařízení funguje přes Bluetooth 4.0 LE, tudíž pro odemčení je nutné mít Bluetooth zapnuté jak na iPhonu, tak na Macu. Vývojář ještě kromě odemčení počítače se systémem OS X slibuje v brzké době také podporu pro počítače s operačním systémem Windows a Linux.

FingerKey

FingerKey je v současné době v iTunes App Store za 1,79€, což není za takto zajímavou aplikaci mnoho. Jak aplikace funguje, si můžete prohlénout na krátkém videu pod článkem, které vývojář zveřejnil na YouTube.

 

Dnes nejčtenější

.