Zavřít reklamu

V minulosti jsme se již několikrát setkali se zločiny, které pomohly objasnit data z jablečných zařízení a na jeden takový případ se podíváme i nyní. Konkrétně se jedná o případ vraždy, kdy manžel zavraždil vlastní manželku. Celý případ však vypadal zprvu zcela jinak. Kriminalisté se totiž domnívali, že se manželský pár stal obětí útoku na jejich vlastní dům. Při tomto útoku měla zemřít manželka Miteshe Patela, avšak jak pozdější vyšetřování ukázalo, vše bylo zcela jinak.

Aplikace Zdraví v iOS:

Mitesh Patel je 37letý lékarník, který by měl teď momentálně truchlit nad ztrátou své milované polovičky, která se měla stát obětí údajného útoku. Co když vám ale řeknu, že Mitesh celých pět let plánoval vraždu své ženy, aby mohl žít se svým milencem ze Sydney? Aby toho nebylo málo, tak měl Mitesh navíc v plánu využít zmražených embryí jeho ženy k vytvoření rodiny společně s milencem. Mitesh Patel k vraždě využil injekční stříkačky s inzulínem, a poté svou ženu udusil. Za úmrtí své ženy navíc získal od pojišťovny 2 milion liber jako odškodné. Při vykonávání svého ďábelského plánu však zapomněl Mitesh na jeden detail – iPhone, který on i jeho žena vlastnili.

Když totiž při vyšetřování policisté nahlédli do aplikace Zdraví v obou iPhonech, tak se jim pomocí počtu kroků podařilo najít zajímavé informace. Po několika minutách, kdy se stala vražda, byla na iPhonu Miteshe vidět zběsilá aktivita, kdy dotyčný nevěděl, co má dělat. Mitesh tak několikrát vyběhl a seběhl schody v domě. U zavražděné ženy podle předpokladu nebyl zaznamenán žádný pohyb, avšak po několika minutách aplikace zaznamenala 14 kroků. Těchto 14 kroků přesně odpovídá vzdálenosti, kterou Mitesh ušel, aby iPhone jeho manželky položil ven tak, aby to vypadalo, že jej fiktivní útočník ukradl, a poté na chodníku odhodil.

Během pár hodin se tak díky iPhonům policistům podařilo otočit vyšetřování o 180 stupňů. Mitesh Patel byl za vraždu a maření vyšetřování odsouzen na 30 let. Při takovém činu je doopravdy nutné si uvědomit, že žijeme v moderní době a lze dohledat prakticky úplně vše.

zdraví

Související články

Dnes nejčtenější

.