Zavřít reklamu

Není tomu tak dávno, co jsme vás informovali o tom, že Apple Watch a jejich funkce měření srdečního tepu možná pomohou objasnit vraždu, která se stala v roce 2016 v Austrálii. Mladá žena byla tehdy zavražděna ve svém domě neznámými útočníky a tchyně oběti během výpovědi uvedla i přibližný čas, kdy mělo k události dojít. Analýza dat z Apple Watch, které měla oběť v době události na ruce, však ukázala, že musela zemřít mnohem dříve, než bylo při výpovědi uvedeno. Na co tedy vyšetřovatelé díky datům z Apple Watch již přišli?

Jak jistě víte, Apple Watch obsahují měřič srdečního tepu, který odesílá průběžné výsledky do aplikace Zdraví. A právě analýza těchto dat zjistila, že oběť musela zemřít dříve, konkrétně byla napadena byla kolem 18:38 a zemřela v 18:45, což jsou úplně jiné časy, než její tchyně uvedla. Do té doby se navíc pracovalo s údajem, že oběť bojovala o svůj život mnohem delší dobu než pouze pár minut, což také data z hodinek vylučují.

Vypadá to tedy, že za vraždou skutečně stojí příbuzná oběti, která však svou vinu samozřejmě popírá. Používání Apple Watch a jejich dat jako důkazu u soudu je však poměrně nová záležitost, takže se budou provádět ještě dodatečné  testy, které mají potvrdit pravost výše uvedených údajů. Pokud se ale osvědčí a vyšetřování ukáže, že je na data z nich i v tomto ohledu spolehnutí, mohlo by to znamenat minimálně pro vyšetřovatele po celém světě solidní průlom a velké usnadnění práce.

Není to poprvé, co nějaké Apple zařízení pomohlo s objasněním vraždy. Na začátku letošního roku pomohly v Německu údaje z iPhonu, konkrétně z aplikace Zdraví, k usvědčení vraha 19leté ženy. Důležitý byl údaj Vystoupaná patra, u kterého čas přesně souhlasil s tím, kdy byla žena odtažena dolu na nábřeží řeky a krátce poté se vrah vracel zpět nahoru.

watchos 3 tep

Dnes nejčtenější

.