Zavřít reklamu

Nové generace hodinek Apple Watch se nejspíše dočkáme už na podzim, a tak se samozřejmě množí dohady o tom, jaké novinky přinesou. Jednou z těch nejžádanějších je vylepšení GPS modulu, který za konkurenčními přístroji zaostává.

Těmto spekulacím napomáhá i skutečnost, že Apple s watchOS 5 přidá funkce Rolling Mile Pace (v reálném čase zobrazuje, jak rychle jste uběhli poslední kilometr) a Custom Pace Alerts (hlídá, zda dodržujete vámi požadované tempo).  A právě měření rychlosti vašeho běhu, na kterém jsou tyto funkce založeny, není silnou stránkou Apple Watch. Původní model v sobě GPS neměl vůbec a pokud jste sebou neměli svůj iPhone, nebyly výsledky uběhlé vzdálenosti a rychlost, vypočítané díky akcelerometru, příliš přesné.

Od druhé řady již mají hodinky GPS senzor zabudovaný, čímž dosahují přesnějších výsledků co se uběhnuté vzdálenosti týče, u zobrazení rychlosti přímo při běhu už však dochází k nepřesnostem. Zobrazované údaje příliš nereagují při zrychlení a zpomalení, dokonce při konzistentní rychlosti přeskakují různé hodnoty. A při porovnání například s TomTom Runner 2 při běhu na venkovním okruhu se vše výše zmíněné potvrdilo – výsledek uběhnuté vzdálenosti byl přesnější u Apple Watch, ale trasa běhu zobrazena na mapě byla mnohem přesnější a preciznější u hodinek TomTom, jak můžete vidět níže.

watchgps

Je tedy zřejmé, že by vylepšení GPS modulu novým Apple Watch určitě prospělo a potěšilo i mnoho běžců. Mnoho z nich by totiž rádo pro svou aktivitu využívalo právě hodinky od Applu, ale kvůli kvalitě naměřených dat používají raději ty od jiných výrobců. Přesnost měření tepu či uběhnuté vzdálenosti, ale samozřejmě i všechny ostatní funkce nesouvisející s běháním, jsou na vysoké úrovni a nepotřebují upgrade tolik, jako právě GPS.

Zda se právě na tuto problematiku Apple zaměřil se dozvíme už za pár měsíců, kdy nejspíše dojde k odhalení Apple Watch Series 4. Co byste u nové generace nejvíce uvítali vy?

apple watch

Související články

Dnes nejčtenější

.