Apple Watch Series 4 by mohly přinést vylepšení, které ocení všichni sportovci

Nové generace hodinek Apple Watch se nejspíše dočkáme už na podzim, a tak se samozřejmě množí dohady o tom, jaké novinky přinesou. Jednou z těch nejžádanějších je vylepšení GPS modulu, který za konkurenčními přístroji zaostává.

Těmto spekulacím napomáhá i skutečnost, že Apple s watchOS 5 přidá funkce Rolling Mile Pace (v reálném čase zobrazuje, jak rychle jste uběhli poslední kilometr) a Custom Pace Alerts (hlídá, zda dodržujete vámi požadované tempo).  A právě měření rychlosti vašeho běhu, na kterém jsou tyto funkce založeny, není silnou stránkou Apple Watch. Původní model v sobě GPS neměl vůbec a pokud jste sebou neměli svůj iPhone, nebyly výsledky uběhlé vzdálenosti a rychlost, vypočítané díky akcelerometru, příliš přesné.

Od druhé řady již mají hodinky GPS senzor zabudovaný, čímž dosahují přesnějších výsledků co se uběhnuté vzdálenosti týče, u zobrazení rychlosti přímo při běhu už však dochází k nepřesnostem. Zobrazované údaje příliš nereagují při zrychlení a zpomalení, dokonce při konzistentní rychlosti přeskakují různé hodnoty. A při porovnání například s TomTom Runner 2 při běhu na venkovním okruhu se vše výše zmíněné potvrdilo – výsledek uběhnuté vzdálenosti byl přesnější u Apple Watch, ale trasa běhu zobrazena na mapě byla mnohem přesnější a preciznější u hodinek TomTom, jak můžete vidět níže.

Je tedy zřejmé, že by vylepšení GPS modulu novým Apple Watch určitě prospělo a potěšilo i mnoho běžců. Mnoho z nich by totiž rádo pro svou aktivitu využívalo právě hodinky od Applu, ale kvůli kvalitě naměřených dat používají raději ty od jiných výrobců. Přesnost měření tepu či uběhnuté vzdálenosti, ale samozřejmě i všechny ostatní funkce nesouvisející s běháním, jsou na vysoké úrovni a nepotřebují upgrade tolik, jako právě GPS.

Zda se právě na tuto problematiku Apple zaměřil se dozvíme už za pár měsíců, kdy nejspíše dojde k odhalení Apple Watch Series 4. Co byste u nové generace nejvíce uvítali vy?

| | Zdroj
6
Leitz

Diskuze

  Nevím jak 2-ky ale 3-ky jsou naprosto v pohodě (navíc kromě GPS umí i GLONASS). Ty TomTom ale doporučuji asi nejvíc ze všech nejablečných, protože můžete spravovat data přes webové rozhraní – různě je převádět do Endomonda atd. což je obrovská výhoda. Nedoporučuji majitelům iPhonu kupovat jakékoliv Samsung Gear hodinky – po měsící se vám sesypou naměřená data nebo vám najednou nepůjdou po aktualizaci iOS spárovat a budete čekat 1-2 týdny na aktualizaci tak se nenechte nachytat na to, že jsou kompatibilní s iOS

  Reagovat

  Tiež používam AW3 ako núdzové riešenie keď nemám pri sebe garminy. A úplne Ok. Dokonca v mestskom prostredí mi to lepšie pozeralo ako bežecké.

  Reagovat

  Jednoznačně baterie chce vylepšení. Pokud bohaté tak možná na okruhu vám to stačí ale na delších trasách jsou hodinky k ničemu. Na Garmin bohužel nemají občas co není jen o množství funkcí…

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz