Zavřít reklamu

Hrozba zákazu prodejů iPhonů v Indii odvrácena: Apple kývl na státní antispamovou aplikaci

|
Kategorie:iPhone
Diskuze
| | Zdroj

V nedávné době se Apple potýkal s obrovským problémem, jelikož mu hrozilo kompletní zakázání prodejů iPhonů na indickém trhu. Proč by jedna země chtěla zakázat produkty předního výrobce mobilních telefonů? Důvod je jednoduchý. V Indii se každý občan setká průměrně s 10 nevyžádanými hovory nebo zprávami denně.

Indický telekomunikační úřad TRAI spřišel proto s řešením problému, kterým je jejich vlastní aplikace TRAI DND – Do Not Disturb, která měla proti spamovým telefonátům a zprávám bojovat. Aplikace poprvé spatřila světlo světa v roce 2016, kdy se objevila v konkurenčním obchodě Google Play. Původní verze se však do App Storu nedostala, jelikož porušovala zásady soukromí – sdílela data uživatelů s indickými autoritami. Přestože se jednalo jen o data spamových hovorů, které chtěla indická vláda využít k boji proti nim, Apple byl až donedávna neoblomný a nechtěl ve svých zásadách udělat výjimku a podobnou aplikaci povolit. Dle tiskové mluvčí Applu pro Indii však byla aplikace schválena a nyní je veřejně dostupná v App Storu.

Apple je celosvětové známý tím, že soukromí a bezpečnost svých spotřebitelů je u něj na prvním místě. Bohužel v aktuální situaci musel ustoupit a kývnout na podmínky telekomunikační společnosti TRAI. Úplná prohra to však pro něj přesto není. Bude totiž čistě na uživatelích, zda si aplikaci do svého iPhonu nainstalují či nikoliv.


Leitz

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek