Zavřít reklamu

Než se kultovní hudebník Jim Morrison přidal k nechvalně proslulému „Klubu 27“, stihl světu sdělit několik zajímavých a nadčasových myšlenek, které můžeme na své životy aplikovat i 47 let od jeho smrti. Tyto myšlenky Morrison promítl nejenom do textů svých písní, ale také do řady rozhovorů. Jakou souvislost mohou mít v dnešní době s používáním smartphonů?

Norský expert na reklamu Jason Kinsella se rozhodl demonstrovat, že Morrisonovy myšlenky mají i dnes potenciál trefně charakterizovat současná média – možná trefněji, než ve své době. Frontmana kultovní kapely Doors zobrazil Kinsella na upravených černobílých snímcích, na nichž mu do rukou přidal iPhone. Fotografie doplnil Morrisonovými autentickými citáty, týkajícími se dopadu médií na tehdejší společnost. Projekt, nazvaný Distracted Jim („roztržitý Jim“), možná někoho donutí k zamyšlení.

„Poté, co jsem slyšel jeden z rozhovorů z Morrisonem ze sedmdesátých let, zasáhlo mě to, jak moc některé z jeho názorů odrážejí sílu médií ve společnosti,“ přiznává Kinsella. Ten si podle svých vlastních slov později vyhledal další interview se zpěvákem, a usoudil, že jeho slova platí i v dnešní době. „Cílem je zdůraznit, jak relevenatní jsou některé z těchto padesát let starých citátů v kontextu dnešního světa sociálních médií,“ dodává. Inspirací k úpravě fotografií byl snímek, na němž Jim držel mikrofon – Kinsellovi na první pohled připadalo, že má v ruce iPhone, a vyhledal snímky, na kterých by iPhone, připhotoshopovaný k Jimově ruce, vypadal „přirozeně“ – na výsledek Kinsellovy práce se můžete podívat do galerie k tomuto článku. Osmačtyřicetiletý Kinsella pracuje pro reklamní agenuturu ANTI, v roce 2013 vytvořil se svým kolegou krátký film ve stylu stop-action, zachycující stavění klasického Macintoshe z kostek Lega.

DistractedJim001-780x344
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější