Zavřít reklamu

Spoluzakladatel Applu, Steve Wozniak, byl včera vyzpovídán reportéry z CNBC. V tomto rozhovoru se velice vášnivě vyjadřoval nad novými technologiemi od Samsungu, které se nebál nazvat legračními. Mimo tohle lehké pošťouchnutí také v rozhovoru řekl, že by byl podle něho Steve Jobs na Apple hrdý, jelikož se stále snaží držet lidi nad technologiemi.

Woz se rozhodně nebál momentální Apple pochválit a dokonce uvedl, že by byl Steve opravdu pyšný. Podle Steva Wozniaka je Apple úspěšný právě díky tomu, že se stále snaží prosazovat cestu, ve které je člověk nad technologií stále důležitější. Jednoduše se nesmí stát, aby se lidé stali oběťmi technologie. „Lidský život by se měl žít co nejlidštěji to jde,“ uvedl Woz.

Na druhou stranu se Woz také nebál vcelku prudce opřít do konkurenčních společností, které podle něj jednoduše své produkty neinovují a přichází s novými technologiemi, které jsou legrační. Apple se oproti konkurenci snaží, aby byl inovační ve všech směrech, a aby všechny jeho inovace změnily pohled na svět. Steve Wozniak v tomto případě uvedl také příklad: „Některé telefony s Androidem vás vyfotí poté, co se usmějete. To není inovace, ale pouhá legrační záležitost.“  Woz se poté rozpovídal o opravdových inovacích, mezi které řadí například Apple Pay či Touch ID. Úspěšné jsou tyto inovace především kvůli tomu, že se je ostatní společnosti rozhodly kopírovat.

To, co Steve Wozniak říká, opravdu dává smysl. Apple se vždycky snažil, aby byli uživatelé s jeho produkty naprosto spokojeni, což určitě můžeme dát za pravdu. Samozřejmě bychom mohli hovořit o několika chybách v operačních systémech, pozdního příchodu OLED displeje či zanedbávání Siri. Je nutné si ale uvědomit, že pro Apple jsou stálou prioritou lidé a především pak jeho uživatelé, což dokazuje především svou bezpečností. Na celý rozhovor se můžete podívat níže.

wozniak-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.