Zavřít reklamu

Uplynulý týden se v očích fanoušků Applu točil především kolem úterní newyorské konference, na které jsme se dočkali představení tří nových produktů – iPadů Pro, MacBooku Air a Macu mini. Vypadá to však, že Apple v minulých měsících či týdnech počítal s představením produktů čtyř.

Britský softwarový inženýr, který působí mimo jiné na youtubovém kanále ZONEofTech, zveřejnil na svém Twitteru velmi zajímavou fotografii, která zachycuje papírový manuál přibalovaný k novým Macům mini. Na tom by nic až tak zvláštního nebylo, kdyby ovšem v manuálu nebyl vyobrazen vedle Macu mini i monitor, který Apple ve své nabídce nemá a nikdy neměl.

IMG_0382
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Jak můžete sami vidět na fotografii, externí monitor vypadá velmi podobně jako poslední generace Cinema Displaye, který již pár let v nabídce Applu nenaleznete. Oproti starší generaci má ale novinka citelně užší rámečky a zdá se, že i lehce užší stojan. Střed spodního rámečku pak zdobí logo Applu, stejně jako tomu bylo i u minulé generace. Za povšimnutí pak rozhodně stojí i zaoblené rohy, které kopírují design nových iPhonů a iPadů. 

Nový externí displej tak bude podobný tomuto konceptu, byť bude mít jinak řešený stojan: 

O pracích na novém externím displeji z dílny Applu jsme v minulých měsících slyšeli již několikrát a jeho příchod by nás tudíž nepřekvapil. Poměrně zvláštní ale je, že by o něm dal Apple poprvé oficiálně vědět jen skrze manuál k Macu mini. V úvahu tak připadá varianta, že měl Apple v plánu displej v úterý též představil, ale nejspíš kvůli komplikacím od svého záměru ustoupil. Změna plánu však nastala tak pozdě, že již Apple nemohl vyměnit v baleních Maců mini manuály obsahující právě monitor. 

Těžko v tuto chvíli říci, kde přesně je pravda. Nelze totiž nyní zaručit ani to, že je fotka z manuálu pravá, jelikož Macy vstoupí oficiálně na trh až 7. listopadu. Pokud se ale i v tento den pochlubí noví majitelé těchto strojů manuály s vyobrazeným displejem, bude jeho příchod alespoň dle našeho názoru velmi reálný. Zda k němu dojde už do konce tohoto roku skrze tiskovou zprávu či až na začátku roku příštího spolu s očekávaným Macem Pro je ale v tuto chvíli ve hvězdách.

manual displej
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější