Zavřít reklamu

Včerejší večer přinesl krom odhalení finančních výsledků Applu i spoustu zajímavých informací o produktech a jejich prodejích z úst šéfa kalifornského giganta, Tima Cooka. Právě ten měl totiž v rozhovoru s investory, který se jako již tradičně konal krátce po oznámení finančních výsledků, hlavní slovo. Od Tima jsme se dozvěděli mimo jiné velmi zajímavé informace o produktech spadajících do kategorie “Ostatní”. 

Apple se pochlubil tím, že za uplynulé čtvrtletí díky kategorii “Ostatní” vydělal úctyhodných 4,2 miliardy dolarů, což představuje 31% meziroční nárůst. Přestože neznáme přesná prodejní čísla jednotlivých produktů této kategorie, do které spadají Apple Watch, AirPods, Apple TV, iPod touch, HomePody či produkty od Beats, podle většiny analytiků stojí za obrovským nárůstem právě první dva zmiňované produkty. Jak prodeje Apple Watch, tak i AirPods údajně velmi rychle rostou a obecně se nepředpokládá, že by se tento trend v následujících několika měsících změnil. 

Na Apple Watch zabrousil ve své řeči i sám Tim Cook, který nešetřil na jejich nejnovější verzi slovy chvály. Apple Watch Series 4 se totiž podle něj staly ještě pevnější součástí každodenního života lidí, což potvrzuje i “naprosto pozitivní” zpětná vazba, kterou od nich Apple získává. 

Kategorie “Ostatní”, která se od příštího čtvrtletí dočká přejmenování na “Spotřební materiál, domácí spotřebiče a příslušenství”, tedy Applu dělá radost. To se ovšem nedá úplně říci o iPadech a Macích, jejichž prodeje se meziročně mírně propadly. Prodeje iPhonů pak sice opět vzrostly, nikoliv však markantně. Z toho si ale Apple dělat příliš hlavu nemusí. Až v tomto čtvrtletí by se totiž měly projevit v plné síle tři nové iPhony, které na začátku záři představil a jejichž neúspěch si téměř nikdo nepřipouští. 

Apple Watch Series 4 FB 2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější