Zavřít reklamu

Od včerejší prezentace Applu, která byla velmi pravděpodobně poslední v tomto roce, nás dělí již více než 24 hodin. Ačkoliv se nám celá Keynote a produkty na ní představené líbily, najdou se i věci, které nás zklamaly. Pojďme si tedy našich pět největších zklamání představit.

Cena MacBooku Air

Příchod nové generace MacBooku Air nás skutečně potěšil. Předchozí model už totiž potřeboval vylepšení ve formě Retina displeje a lepších hardwarových komponentů jako sůl. Zcela nepochopitelná pro nás je ale jeho cena. Základní model se totiž prodává za 35 990 korun, což je poměrně dost. Tím spíš, když Air odnepaměti cílil na studenty a nenáročné uživatele, kteří potřebovali spolehlivý notebook za přijatelnou cenu. Nyní však dostává tato skupina počítač, který je sice krásný, spolehlivý, výkonný a nabízí velmi dobrou výdrž baterie, svou cenou se ale blíží základnímu modelu MacBooku Pro či 12” MacBooku ve výprodejích, které jsou stále o poznání vyšší, než ty, za které se prodávají starší MacBooky Air. O dobré dostupnosti tohoto stroje se tak již nyní úplně mluvit nedá. Mnohem raději bychom viděli nový MacBook Air na pozici jeho předchůdce s cenovkou kolem 30 tisíc korun, která by nám dávala smysl o poznání větší.

Nulové upgrady pro iMacy a MacBooky

Škoda je dle našeho názoru i neupgradovaných iMaců a MacBooků. Od jejich poslední aktualizace totiž už uplynul více než rok a čtvrt, takže by minimálně nasazení nové generace procesorů rozhodně stálo za zvážení. V žádném případě bychom v tomto případě po Applu nechtěli zcela překopaný produkt. Stačil by jen upgrade, kterého se iMacy dočkaly například vloni v červnu, kdy do nich Apple nasadil právě lepší komponenty, čímž je pro mnohé uživatele zatraktivnil. Rok a čtvrt neaktualizovaný kousek však od nákupu mnohé odradí.

Absence AirPower

Produkt, který budí pozornost, aniž bychom o něm věděli detaily. Nadšení z jeho představení, ke kterému došlo už před více než rokem, vystřídala frustrace z jeho absence na pultech obchodů, která je delší, než je zdrávo. Ačkoliv se v minulosti objevilo mnoho zpráv o jeho „zaručeném“ příchodu, ani jedna se ve výsledku neukázala jako pravdivá a my tak na nabíječku stále čekáme. Když se však objevily zajímavé náznaky v kódech bety iOS 12.1 a v brožurách k novým iPhonům, jiskřička naděje opět vzplanula a my doufali, že včerejšek je ten den, kdy AirPower „slavnostně“ vstoupí na pulty obchodů. Opět se tak ale nestalo.

Neoznámení Apple Pay

Poslední týdny byly na informace a náznaky ohledně příchodu Apple Pay do České republiky opravdu bohaté a tak mnohé z nás napadlo, že právě 30. říjen by se mohl stát v tomto ohledu šťastným dnem. Ačkoliv jsme počítali s tím, že bude včerejšek především o hardwaru, v minulosti nás Apple několikrát přesvědčil, že nemá problém zaběhlá pravidla porušovat. Skvělým příkladem byla například loňská WWDC, na které se krom softwarů poprvé ukázal 10,5″ iPad Pro, HomePod a iMac Pro. Bohužel, na služby Applu a Apple Pay včera téměř nedošla řeč.

Absence produktů s “wow efektem”

Poslední zklamání nevychází ani tak ze včerejší události, ale spíše celkově z letošního roku. U Applu jsme totiž zkrátka zvyklí sledovat inovace a těch se letos objevilo zatraceně málo. Zatímco vloni mnohým z nás padla brada u představení nabušeného iMacu Pro, obdivovali jsme křivky HomePodu či zamilovaně sledovali představení revolučního iPhonu X, letošek nic s „wow efektem“ nepřinesl. V redakci jsme proto doufali, že alespoň včerejšek bude v tomto ohledu jiný a Apple ukáže produkt, který nám doslova vyrazí dech. To se ale bohužel tak úplně nestalo. Tím rozhodně nechci říci, že by nové jablečné hračky nezaujaly, ba naopak. Takové nadšení jako nový iPhone X či AirPods ale rozhodně nevyvolaly. Kde je druhá generace AirPods, bezrámečkový iPhone SE, Magic Keyboard s Touch Barem či podobný produkt?

I přes pár zklamání ale musíme včerejší Keynote hodnotit jako povedenou. Ani jeden z představených produktů totiž nemůžeme označit za nepovedený, ba naopak. Už nyní se navíc pomalu chystáme na jejich zrecenzování, díky čemuž si na ně budeme moci udělat perfektní obrázek. A kdo ví, třeba se „wow efekt“ dostaví právě při tvorbě recenzí. Tak či tak se do komentářů podělte o své názory na keynote a to, co vás na ní potěšilo a co na ní naopak chybělo.

ipad keynote fb 2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější