Zavřít reklamu

Portál AnandTech vydal před pár dny recenzi na nový iPhone XS, ve kterém se mimo jiné dopodrobna zabývá procesorem, který tepe v útrobách letošních vlajkových lodí od Applu. Podle analýzy od AnandTechu je právě procesor A12 Bionic, který je součástí iPhonu XS a XS Max, až o 40 % výkonnější než A11 Bionic, který byl součástí loňského iPhonu X.

Takto vypadají nové vlajkové lodě od Applu – iPhone XS a XS Max:

Jedna z nejvíce zajímavých informací vyplývající z analýzy je ta, že letošní procesor A12 Bionic by měl být až o 40 % výkonnější oproti tomu loňskému. Na tom by nebylo nic až tak zajímavého, kdyby Apple na své prezentaci nehovořil zcela jinak. Podle jeho slov ze zářijové keynote jsou letošní procesory výkonnější „jen“ o 15 %. Výkon A12 Bionic navíc AnandTech přirovnává k výkonu některých stolní procesorů, což je opravdu úctyhodné.

Když se podíváme na stránku GPU, tzn. grafické části procesoru, zde se tolik inovací nekonalo. Nová GPU v procesoru A12 Bionic je spíše pouze mírně vylepšená z minulého roku. To ale neznamená, že není výkonná – ba naopak. Větší výkon má GPU především díky přidání čtvrtého jádra a zároveň díky zvýšené grafické paměti. Negativní věcí po straně GPU je ale „škrtící mechanismus“, který by měl Apple v příštích generacích určitě přepracovat. Jde o to, že když je GPU ve vysoké zátěži po delší dobu, tak se telefon začne značně zahřívat, což není moc příjemné. Apple by se měl tedy zaměřit na výkonností křivku GPU a při dlouhodobém vysokém výkonu by ji měl „přiškrtit“, aby nedošlo na vysokému zahřívaní, které není pro telefon ideální.

V recenzi se AnandTech také podíval na fotoaparát nového iPhonu. Dle jeho slov se fotoaparát dočkal opravdu solidního vylepšení, a to po všech stránkách. Nový senzor je schopen pohltit o 50 % více světla a zároveň pořídit opravdu velice kvalitní a detailní snímky. Smart HDR funguje taktéž naprosto skvěle a přesně tak, jak Apple na své prezentaci popisoval.

A12-1000x583x
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější