Zavřít reklamu

Zároveň s blížícím se představením nového modelu mobilního telefonu od společnosti Apple, který pravděpodobně ponese označení iPhone 5S, se na veřejnost dostávají další a další informace o této novince. Naposledy se o rozruch postaral Clayton Morris, reportér stanice FOX News, který se specializuje na technologie totiž na svém profilu, který sleduje téměř 75 000 lidí prohlásil, že iPhone 5S nabídne procesor Apple A7, který je o 31% rychlejší než Apple A6 použitý u iPhone 5. To by mělo znamenat, že Apple použije opět dual-core procesor, ovšem tentokrát již skutečně velmi vysoko taktovaný.

Nezávisle na to přišel server 9to5mac.com s tvrzením, podle kterého některé z prototypů iPhone 5S obsahují 64-bitové procesory. Není zatím jasné, zda Apple bude skutečně používat nové 64-bitové procesory již u iPhone 5S, ale minimálně je testoval. Právě 64-bitová technologie se by se měla podílet na zpracování grafických efektů u iOS 7, díky čemuž by měl být nový operační systém na iPhone 5S mnohem plynulejší než na stávajících iOS zařízeních. Je velmi pravděpodobné, že nový procesor Apple A7 získá také iPad 5. generace.

Našim čtenářům již starý známý analytik Ming-Chi Kuo ve svém nejnovějším prohlášení uvádí, že se Apple chystá již velice brzy nasadit 64-bitové procesory do svých iOS zařízení. Pokud se tak nestane letos u Apple A7, pak u procesorů Apple A7 v roce 2014 by to již měla být samozřejmost. Morris kromě informací o procesoru Apple A7 a jeho o 31% vyšším výkonu zveřejnil další zprávu, podle které bude obsahovat iPhone 5S samostatný čip pro sledování pohybu, který bude využit u kamery.

Hlavní novinky, které by tedy podle všech spekulací, jenž se šíří internetem od začátku letošního roku, měl iPhone 5S nabídnout bude o 31% vyšší výkon oproti iPhone 5, vylepšená kamera se záznamem slow-motion v rychlosti až 120FPS za vteřinu a snímač otisků prstů. Kromě toho by měla do portfolia iPhone přibydou po více než pěti letech také nová barva s označením Champagne a již dnes se spekuluje také o další, čtvrté barvě. Apple iPhone 5S tedy nabídne opět především dílčí novinky, podobně jako tomu bylo u iPhone 4S a iPhone 3Gs. Pro majitele iPhone 5 tedy zřejmě nebude příliš velká motivace k přechodu na novější model, pro ty ostatní se však již s příchodem iOS 7 stávají jejich zařízení skutečně zastaralá a očekává se, že právě majitele iPhone 4S, iPhone 4 nebo případně ještě starších telefonů budou hlavními kupci novinky, které by se podle nejnovější informací měla představit již 10. 9. 2013.

iphone-5s-champagner-gold-01

*Zdroj renderu: shoplemonde.de

Související články

Dnes nejčtenější

.