Zavřít reklamu

O závislostiach spojených s videohrami sa hovorí už roky, no príchod režimu Battle Royale rozpútal v tejto tematike doslova peklo. Hra Fortnite z dielne Epic Games neustále naberá na popularite a vykazuje rekordné zisky. Každý deň pribúdajú stále noví a noví hráči, čím sa miliónové zástupy fanúšikov konštantne rozširujú. S týmto fenoménom súvisí aj počet hodín strávených pri akčnom titule, ktorý sa postaral o celosvetové šialenstvo. Podľa popredných odborníkov na zdravie a životný štýl je možné závislosť na hre Fortnite prirovnať k závislosti na heroíne.

Nie, toto nie je žiadny žart, ktorým sa bavia odporcovia gamingu a trávenia času pred hernou obrazovkou. Tomuto výskumu sa venoval tím ABC 8 News z amerického štátu Virginia, ktorý ako prvý vyrukoval so šokujúcou správou. Podľa správy, ktorá bola uvedená spomínaným portálom, vplýva herný počin Fortnite na psychiku rovnako ako závislosť na heroíne. Týka sa to hlavne detí a adolescentov, u ktorých je táto hra extrémne populárna. Podľa správy od expertov sa hra adaptuje do myšlienok hráča rovnakým spôsobom, ako nebezpečná droga. Do mozgu sa vylučujú rovnaké podnety ako v prípade narkomanov. „Závislý“ človek tak potom nemôže myslieť v podstate na nič iné, ako na Fortnite. Áno, tento výskum sa môže v našich končinách zdať trochu pritiahnutý za vlasy, no na americkej pôde je to viac než možné. Ľudia sa kvôli tejto hre dokonca rozvádzajú a odsúvajú svoj osobný sociálny život na druhú koľaj.

Fortnite vykazuje denne neuveriteľné zisky a jeho hráčska komunita neustále rastie. 

Ak tejto správe nechcete veriť, možno vás o tom presvedčí jeden z najkritickejších prípadov. Ten hovorí o mladom američanovi, ktorý neprestal hrať Fortnite aj napriek tomu, že sa susedstvom preháňalo tornádo. Od hry ho odradilo až vytrhnutie elektrického vedenia zapríčinené tornádom. Podľa iných epertov však nie je dôvod na globálnu paniku. zdroj, z ktorého tento výskum pochádza nie je stopercentne overený, no to neznamená, že závislosť na hre Fortnite je len obyčajným výmyslom. Existuje veľa pohľadov na to, kde sa nachádza hranica medzi častým hraním videohier a závislosťou. To však nič nemení na fakte, že sa Fortnite v pomerne krátkom čase stal celosvetovým fenoménom, ktorý okrem radosti a zábavy prináša aj veľmi trpké skutočnosti.

Fortnite
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější