Zavřít reklamu

Pokud milujete fenomén posledních měsíců – hru Fortnite – a jste zároveň majiteli Apple TV, včera večer jste nejspíš zaregistrovali velmi zajímavou zprávu o tom, že by se měl Fortnite právě na tento jablečný produkt podívat. Naznačovaly to totiž řádky v kódu poslední verze hry, ve kterých se objevila několikrát zmínka o tvOS či Apple TV. Ačkoliv si téměř celý svět myslel, že je příchod Fortnitu na Apple TV takřka hotovou věcí, pravda je nakonec někde úplně jinde.

Studio Epic, které za hrou stojí, si samozřejmě povyku kolem příchodu Fortnitu na Apple TV brzy všimlo a rozhodlo se k celé situaci vyjádřit. Jeho slova však bohužel alespoň pro tentokrát všechny majitele Apple TV zklamou. Tento titul totiž zatím na jablečnou televizi nedorazí. Odkazy v kódech hry na tvOS a Apple TV pak vývojáři vysvětlují tím, že se nevztahují k Fortnite, ale obecně k Unreal Enginu, což je populární platforma pro vývoj her podporující mimo jiné i Apple TV. 

Přestože nyní příchod Fortnite na Apple TV studio vyvrátilo, není samozřejmě vyloučeno, že se hra na této platformě nikdy neobjeví. Tato akční řežba totiž zažívá čím dál větší rozkvět, za což se zasluhuje právě její obrovská podpora napříč prakticky všemi dostupnými platformami. Se hrou totiž nemáte problém jak na Xboxu, PlayStationu či PC, tak ani na Nintendu Switch, zařízeních s iOS a nově ani s Androidem. Jediné, co musíte splňovat, je samozřejmě mít dostatečně výkonný hardware, který si se hrou poradí. To by ale neměl být u Apple TV problém. 

Fortnite
Zdroj: Epic
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější