Zavřít reklamu

Nové iPhony XS a XS Max válcují v rychlosti LTE loňský iPhone X

Ačkoliv první kusy iPhonu XS a XS Max dorazí svým majitelům až za pár dní, už nyní se na internetu objevují různé recenze a porovnání. O jedno takové srovnání se postaral i server SpeedSmart, který se zaměřil na rychlost datové sítě LTE.

Server testoval rychlost u tří největších telefonních operátorů ve Spojených státech – AT&T, T-Mobilu a Verizonu. Data poté porovnával s loňským iPhonem X a první výsledky naznačují obrovský nárůst rychlosti. Hlavním důvodem je implementování technologie 4×4 MIMO, která je už nějakou dobu využívána v některých Android telefonech. Apple se konečně také rozhodl ji začít využívat, což je rozhodně dobrá zpráva.

Tato technologie by měla nabízet dvojnásobnou rychlost oproti 2X2 MIMO, kterou disponovaly iPhone X, 8 a 8 Plus a dokonce ji bude obsahovat chystaný iPhone XR. V testu dosáhl iPhone XS v síti At&T na rychlost 72.24 Mbps pro download a 14.88 Mbps pro upload. iPhone X měl rychlost stahování téměř třetinovou – pouze 27.67 Mbps. Upload byl na hodnotě 10.28 Mbps.

U T-Mobilu a Verizonu byly výsledky o něco horší, přesto v obou případech přibližně dvojnásobně lepší oproti loňskému X. Modely iPhone XS a XS Max podporují kromě 4×4 MIMO také QAM a LAA. To jsou další bezdrátové technologie, díky kterým je možné zvýšit rychlost i dosah zařízení. Celkově je ale test potřeba brát s patřičnou rezervou. LTE připojení v USA totiž není na tak dobré úrovni, jaké se těšíme v České republice. Na druhou stranu, výrazné zrychlení v Americe díky nově použitým technologiím by mělo samozřejmě znamenat i výrazné zrychlení u nás.

Vypadá to tedy, že letošní iPhony se zlepšili snad v každé kategorii. Převládají sice názory, že pro majitele iPhonu X nedává upgrade moc smysl, avšak ti, kteří mají jakýkoliv starší model, si koupí XS či XS Max opravdu polepší.

| | Zdroj
18
Leitz

Diskuze

  Cisla a realita … takze bych jeste pockal s tema spekulacema… zalezi taky na operatorovi a pripojeni atd.. takze to je jak s bezdratovym nabijenim.. rychlonabijeni je blbost jako vesmir…. vyzkousel jsem na X mnoho nabijecek i ty co podporuji rychlonabijeni a stejne to vyslo na stejno.. telefon se nabije do 70% rychle a pak to leze pomalu…

  Reagovat

  Někdo se seknul v jednotkách. Moje 6S má běžně přes 100 Mbps.
  Celkově mě vývoj tohoto portálu mrzí, kdysi bylo jen pár článků týdně, ale všechny byly s vysokou informační hodnotou. Dnes to je stále více neodborný bulvár.

  Reagovat

  Je potřeba si uvědomit, že se jedná o měření v USA, kde není LTE na takové úrovni jako v Česku. Proto jsou tamní rychlosti nižší než tady. Pokud ale zaznamenaly nové iPhony tak výrazné zrychlení tam, dá se očekávat podobná věc i zde.

  Reagovat

  Jo to je pravda v USA jsou 100let za opicema a vraci se zpatky k 5G které zrovna testuji 😀

  Je to dano rozsirenim nasi 3G site. Proto jsme na tom s LTE oproti zapadnim statum lepe – tento trend je stejny i v Polsku, Madarsku, Rumunsku. Naopak prechod na 5G site bude u nas pozvolnejsi stejne jako byl prechod na LTE v zapadnich zemich.

  Pokud by byla rychlost omezena sítí, tak by přeci dopadly oba modely na stejné hodnotě, pokud to je omezeno sítí a ne výkonem mobilu. Nebo se mýlím?

  Petr Chmelík

  Super,po FUPu bude do 4 minut a ne za 8 když zapomenu zapnout Wi-Fi 😀

  Reagovat

  Přesně jak píše Neero16. Kdyby ses učil dobře jako on, tak ti mamka koupí telefon co lítá 139 metrů za sekundu a to vše při zaplacení 200 miligramů.

  Reagovat

  Nevím kde je tedy chyba, ale já na svém ip7 naměřím bez problémů down 150mb/s, up 30mb/s, ping 31ms, samozřejmě čistý výhled na vysílač VodafoneCZ/Bohumín 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz