Zavřít reklamu

Ačkoliv první kusy iPhonu XS a XS Max dorazí svým majitelům až za pár dní, už nyní se na internetu objevují různé recenze a porovnání. O jedno takové srovnání se postaral i server SpeedSmart, který se zaměřil na rychlost datové sítě LTE.

Server testoval rychlost u tří největších telefonních operátorů ve Spojených státech – AT&T, T-Mobilu a Verizonu. Data poté porovnával s loňským iPhonem X a první výsledky naznačují obrovský nárůst rychlosti. Hlavním důvodem je implementování technologie 4×4 MIMO, která je už nějakou dobu využívána v některých Android telefonech. Apple se konečně také rozhodl ji začít využívat, což je rozhodně dobrá zpráva.

Tato technologie by měla nabízet dvojnásobnou rychlost oproti 2X2 MIMO, kterou disponovaly iPhone X, 8 a 8 Plus a dokonce ji bude obsahovat chystaný iPhone XR. V testu dosáhl iPhone XS v síti At&T na rychlost 72.24 Mbps pro download a 14.88 Mbps pro upload. iPhone X měl rychlost stahování téměř třetinovou – pouze 27.67 Mbps. Upload byl na hodnotě 10.28 Mbps.

U T-Mobilu a Verizonu byly výsledky o něco horší, přesto v obou případech přibližně dvojnásobně lepší oproti loňskému X. Modely iPhone XS a XS Max podporují kromě 4×4 MIMO také QAM a LAA. To jsou další bezdrátové technologie, díky kterým je možné zvýšit rychlost i dosah zařízení. Celkově je ale test potřeba brát s patřičnou rezervou. LTE připojení v USA totiž není na tak dobré úrovni, jaké se těšíme v České republice. Na druhou stranu, výrazné zrychlení v Americe díky nově použitým technologiím by mělo samozřejmě znamenat i výrazné zrychlení u nás.

Vypadá to tedy, že letošní iPhony se zlepšili snad v každé kategorii. Převládají sice názory, že pro majitele iPhonu X nedává upgrade moc smysl, avšak ti, kteří mají jakýkoliv starší model, si koupí XS či XS Max opravdu polepší.

iphone xs max

Dnes nejčtenější

.