Zavřít reklamu

Na internetu se začínají objevovat první recenze na nový iPhone XS a XS Max. Kromě všech ostatních důležitých vlastností se zaměřují například i na schopnost bezdrátového nabíjení, které by dle Applu mělo být v nových modelech rychlejší.

Během představení iPhonů XS a XS Max nebyl nikdo z Applu konkrétní v tom, jakého zrychlení bezdrátového nabíjení se u těchto iPhonů dočkáme. Některé recenze si tak na tuto funkci posvítily a zjistily, že opravdu došlo ke snížení času potřebného k nabití. Avšak ne díky vyššímu výkonu nabíječky, ale zřejmě díky přepracované cívce v iPhonu.

Apple sice svou podložku zatím neprodává, na trhu jich je však dostatek.

Nilay Patel ze serveru The Verge uvádí, že iPhone XS dosáhl plného nabití o 30 minut rychleji než jeho předchůdce iPhone X, čili zhruba 3 hodiny.Navíc není potřeba kupovat výkonnější bezdrátovou nabíječku, jelikož XS umí s energií pracovat lépe a i se stejným příslušenstvím tak dosáhnete lepších výsledků. Velmi si také pochvaluje to, že již není nutné telefon umístit přesně doprostřed nabíjecí podložky. Apple zřejmě zapracoval na umístění celé nabíjecí technologie pod skleněnými zády iPhonu XS. Už se tak nebude stávat, že by se telefon nezačal nabíjet, pokud jej neumístíte zcela přesně.

Lepší efektivity zřejmě Apple dosáhl díky změně materiálu uvnitř iPhonu. Minulý měsíc se spekulovalo, že přešel z feritového polymerního kompozitu (FPC) na měď. Zřejmě i takováto změna může dopomoci k dosažení velmi výrazného zrychlení nabíjení. Samozřejmě není jasné, zda jablečná společnost neprovedla nějaké další změny. Vše se však již brzy dozvíme díky prvním rozebráním iPhonů, které se dá očekávat v prvních hodinách po spuštění prodejů.

Apple-iPhone-Xs-line-up-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější