Zavřít reklamu

Když včera Apple oznámil ceny svých nových iPhonů, nejednomu z nás se protočily panenky. Po zjištění, že nové iPhony odstartují na vyšších cenách, než se původně očekávalo, bylo totiž ihned jasné, že například taková 512 GB varianta přijde zákazníky na více než čtyřicet tisíc korun, což se později při pohledu do Online Storu Applu potvrdilo. Přesto se ale v nabídce Applu stále nachází několik levnějších modelů, kterým se chce Apple zavděčit těm zákazníkům, kteří zkrátka nechtějí zaplatit za smartphone přehnanou sumu. Ostatně, přesně takováto slova použil v rozhovoru po včerejší keynote pro zpravodajce z Nikkei i šéf Applu, Tim Cook.

“Chceme sloužit všem,” řekl Tim Cook na otázku týkající se cen iPhonů v nabídce Applu. “Představili jsme iPhone XR s nižší cenou, který je pro zákazníky, kteří si chtějí užít výhody řady X – tedy Face ID, bezrámečkový design, či nové ovládání. Vše mohou najít i na iPhonu za nižší cenu,” pokračoval Tim. Od levnějších iPhonů se poté přesunul na to nejdražší, co v nabídce Applu nyní naleznete – čili iPhone XS Max. Ten dle jeho slov spojuje oblíbené funkce z iPhonu X s větším tělem a spoustou inovací a i ten je pro určitý segment zákazníků velmi lákavý. Podle slov Cooka je dokonce tato skupina zákazníků dost velká, z čehož víceméně vyplývá, že strach z horší prodejnosti tohoto modelu Apple rozhodně nemá. Když však nechcete ani jeden z těchto iPhonů, které jsou pořád poměrně drahé a jen za XR zaplatíte u nás více než 22 tisíc v základní variantě, sáhnout můžete po osvědčených starších generacích. Jejich ceny totiž jako již tradičně Apple snížil, čímž je udělal pro mnohé zákazníky atraktivnější. Na přehled snížených cen se můžete podívat v tomto článku. 

iPhone XR by měl v nabídce částečně nahradit právě iPhone SE. Je však o poznání dražší a o 2,1″ větší: 

Cookova slova jsou poměrně zajímavá, ačkoliv svým způsobem zvláštní. Je sice pravda, že nabídka Applu je nyní rozmanitá a seženete v ní iPhony jak za nižší ceny, tak i za ty vysoké, veškeré modely jsou ale pro některé uživatele velikostně velmi nepříznivé. Po včerejším představení nových iPhonů totiž Apple „usmrtil“ iPhone SE – čili poslední skutečně kompaktní iPhone v nabídce Applu. S ohledem na tuto skutečnost tak dostává věta „chceme sloužit všem“ mírnou pachuť.

Apple money Tim Cook FB

Související články

Dnes nejčtenější

.