Zavřít reklamu

To, nad čím se v minulých týdnech a měsících jen spekulovalo, se nakonec potvrdilo. Po spuštění Online Storu Applu, který byl dnes v odpoledních hodinách vypnut, totiž zmizely z nabídky Applu hned tři iPhony a to iPhone X, iPhone 6s a iPhone SE. Zatímco u iPhonu X tento krok dává smysl a v případě iPhonu 6s je to s ohledem na jeho stáří též logický krok, v případě iPhonu SE se dá označit jeho snažení z prodeje za poměrně odvážné. Proč?

Odpověď je velmi jednoduchá. V tuto chvíli nenaleznete v nabídce Applu telefon s takto kompaktním tělem. Nejmenším iPhonem v nabídce je momentálně iPhone 7 se 4,7″ displejem, což je o 0,7″ víc, než kolika disponoval iPhone SE. Zapláčou ale i milovníci 3,5mm jack konektorů. Ani ten totiž na žádném iPhonu v nabídce Applu již nenaleznete.

Odstraněním iPhonu SE ze své nabídky nám navíc Apple vysílá vcelku jasný signál, že v následujících měsících rozhodně představení dalšího kompaktního modelu nechystá. Kdyby totiž chystal, nejspíš by iPhone SE ve své nabídce do té doby nechal a pak jej jen za nový model elegantně vyměnil.

iphone se fb

Související články

Dnes nejčtenější

.