Zavřít reklamu

Před pár hodinami vypnul Apple svůj Online Store, což znamená jediné – začíná do něj přidávat nové produkty, které nám představí dnes večer na své keynote. Ačkoliv to zpočátku vypadlo na skutečně bohatou keynote, podle posledních úniků to vypadá, že se dnes dočkáme „jen“ představení nových iPhonů a Apple Watch. S příchodem nových jablečných telefonů je ale samozřejmě zcela jasné, že některé starší modely musí z kola ven. Které to budou?

Pokud se bude Apple držet své zaběhlé strategie, po večerním spuštění již v Online Storu nenalezneme iPhony 6s a 6s Plus, na jejichž místa se přesunou iPhony 7 a 7 Plus, které zároveň zlevní. Na místa „sedmiček“ se pak přesunou pravděpodobně loňské „osmičky“, jejichž cena též padne. Co ale zůstane v Online Storu dál? Je možné, že už nic. Vloni představený iPhone X se totiž velmi pravděpodobně přestane prodávat, jelikož by se jeho výrazné zlevnění Applu příliš nevyplatilo. Tento model by totiž mohl kanibalizovat na letošních novinkách, což samozřejmě cupertinský gigant nechce a raději jej z nabídky stáhne, než aby podstupoval takové riziko.

Rozloučíme se dnes s iPhonem X nadobro?:

Největší otazník pak visí nad modelem SE. Ten totiž takřka stoprocentně upgrade nedostane, přestože se svým věkem řadí již mezi stařečky. Jeho odstraněním by mohl Apple uvolnit místo pro iPhone XR, který by měl být cenově dostupnou verzí iPhonu XS. Na druhou stranu by si ale jeho vyjmutím z nabídky Apple uzavřel cestu ke všem milovníkům kompaktních zařízení (tomuto tématu jsme věnovali celý článek zde). U tohoto modelu je tak skutečně těžké říci, jaká je jeho budoucnost.

A co myslíte vy? Pokusí se Apple skutečně nahradit „es éčko“ velkým 6,1″ modelem, nebo jej ve své nabídce ještě nějakou chvíli nechá? A jak nakonec dopadne iPhone X? Podělte se o své názory do komentářů.

stare iphony

Související články

Dnes nejčtenější

.