Zavřít reklamu

Před malou chvílí začali jablíčkáři po celém světě registrovat nedostupný Online Store Applu, který hlásil svou klasickou hlášku “Budeme zpátky co nevidět. Právě Apple Store aktualizujeme. Přijď se brzo podívat.” Ta asi po deseti minutách z obchodu zmizela a vše se vrátilo do starých kolejí. Stalo se tak bez sebemenšího náznaku a tudíž nad tím, proč Apple svůj Online Store necelý týden po jeho posledním vypnutí opět deaktivoval visí otazníky. Nicméně podobný krok je spojován především s příchodem nových produktů a tak tomu může být i tentokrát. 

Nový iPad bude zřejmě velmi podobný iPadu Air: 

Pamatujete si na březen, kdy Apple dávkoval odhalení svých nových produktů pěkně do jednotlivých dnů po sobě? Přesně něco takového by mohl mít teoreticky připraveno i tentokrát, byť dávkování nebude probíhat denně, ale týdně. Minulé úterý jsme se totiž dočkali odhalení vylepšených MacBooků Air a Pro a zítra by mohly přijít na řadu iPady. Právě ty totiž Apple před pár dny registroval u příslušných orgánů, což většinou značí, že se je chystá v brzké době představit.

Jednat by se konkrétně mělo o nástupce levného 9,7” modelu, který by měl v nabídce Applu uvolnit místo 10,2” variantě. Ta by měla být stále levná, avšak rámečky kolem displeje by měly být o poznání užší než je tomu nyní. Zaoblené hrany či Touch ID by však mělo být kvůli finančním úsporám zachováno. Dočkat bychom se u tohoto modelu měli i výkonnějšího procesoru a snad i navýšení RAM paměti z nynějších 3 GB na 4 GB. 

Těžko v tuto chvíli samozřejmě říci, zda bylo vypnutí Online Storu skutečně zapříčiněno přidáváním nového iPadu. Jasno bychom však měli mít již zítra kolem 14. hodiny, jelikož právě v tomto čase Apple v poslední době světu skrze tiskové zprávy představuje své novinky. A jelikož se tento iPad nedá považovat za dvakrát výrazný produkt, je více než pravděpodobné, že i on se dočká strohého představení přes tiskovku. Nechme se však raději představit. 

Související články

Dnes nejčtenější