Zavřít reklamu

Apple se chystá vstoupit na trh s video streamovaným obsahem. Toto tvrzení můžeme brát už jako téměř potvrzené, protože v uplynulých měsících se postupně dozvídáme o nových chystaných show a seriálech a hercích, kteří v nich budou obsazeni. Analytická společnost Morgan Stanley nyní přichází se zprávou, že tato služba od Applu bude do několika let vážným konkurentem Netflixu.

Cupertinská společnost si je plně vědoma toho, že služby jim mohou v budoucnu přinést opravdu obrovské tržby, a tak není divu, že se snaží přijít s vlastní platformou pro streamované video co nejdříve. Zpráva sice uvádí, že Apple bude mít – minimálně zpočátku – mnohem menší knihovnu titulů než právě Netflix, což však nemusí hrát takovou roli, jelikož i tak drží některá esa v rukávu. Tím by mohlo být samozřejmě implementování služby do každého zakoupeného jablečného zařízení, stejně jako je tomu v případě Apple Music. Potenciálních zákazníků této služby je tedy opravdu mnoho.

Netflixu do pár let přibude velký konkurent.

Analytici z Morgan Stanley se samozřejmě zaměřili i na odhadované tržby. Ty vyčíslili na 500 milionů dolarů během roku 2019 pouze z video obsahu. A jejich odhad do budoucna je pro Apple také velmi přízniví. Mluví totiž až o 4.4 miliardách dolarů tržeb do roku 2025. Zmíněna je také možnost, že by se aplikace Apple TV mohla dostat i mimo ekosystém Apple například na Android zařízení či Smart TV a fungovala by tak naprosto stejně jako HBO Go nebo již zmiňovaný Netflix.

Pokud by Apple mluvil o této službě už příští týden na keynote, čeká nás opravdu nabitý program, protože možných zařízení či služeb, kterých bychom se mohli dočkat, je skutečně mnoho.

netflix fb

Související články

Dnes nejčtenější

.