Zavřít reklamu

Jak už jste si v minulých dnech mohli všimnout, tak se na našem magazínu objevila informace o tzv. „Netflixu pro časopisy“. Tato nová služba od Applu má sloužit k předplacení časopisů a právě dnes je ten den, kdy byla oficiálně představena. Stalo se tak před malou chvílí na letošní první konferenci, a jak už to bývá zvykem, tak si v tomto článku povíme něco blíže. Pohodlně se usaďte a podívejte se na jednu z mnohých funkcí, kterou jablečná společnost vypustila do světa.

Apple News+

Tato nová služba, kterou jsme prvně provizorně nazvali jako „Netflix pro časopisy“, se oficiálně nazývá Apple News+. Začneme ale u klasických Apple News, kterou můžete znát jako aplikaci, která vám nabídne takový obsah, jaký přesně chcete. Nachází se zde ručně vybraní a ověření autoři. Apple News je opravdu populární, což značí i fakt, že se momentálně jedná o největší aplikaci světa, která slouží ke čtení novinek. Za celý jeden měsíc si lidé přečtou až 5 miliard různých článků. Apple tu ale nestačí a chce ještě více.

Proto se rozhodl představit novou službu Apple News+. Všichni mají rádi, když stojí u regálů s množstvím různých časopisů. Bohužel si ale jednoduše nemůžete vzít všechny časopisy a odejít s nimi. Jednak byste se asi nedoplatili, a jednak byste je prostě neunesli. Proto se jablečná společnost rozhodla do Apple News přidat mimo článků a novinek i magazíny. Mezi více než 300 magazínů, které se v nové službě objeví, patří například Billboard, Time, Vanity, The New Yorker, Sports Illustrate, Fortune, Vogue a další. Ve službě mimo jiné také najdete největší známá vydavatelství – theSkiim, The Highlight, Vulture, Grub Street a další. Samozřejmě nesmí chybět i největší americký časopis, The Wall Street Journal.

Všechny magazíny jsou perfektně přizpůsobeny pro všechny jablečné zařízení. To znamená, že pokud si vydání nějakého magazínu zobrazíte na iPhonu, budete mít z něho stejně skvělý požitek, jako na větším iPadu. Kdybyste si chtěli zakoupit předplatné všech největších magazínů a časopisů, vyšlo by vás to na více než 8 tisíc dolarů. Dobrou zprávou je, že Apple News+ vás vyjde pouze na 9.99 dolarů. O to lepší je, že celé předplatné je k dispozici pro celou rodinu, a to bez dodatečných příplatků. Velice zajímavé a užitečné je, že reklamy umístěné v Apple News+, vás nemohou nijak sledovat – zachová se tak vaše soukromí a bezpečnost.

Apple News+ můžete získat už nyní stažením aplikace Apple News z App Storu (na iOS i na macOS). První měsíc používání je naprosto zdarma. Bohužel, celá tato služba má jednu velikou vadu, tedy alespoň prozatím. Apple News+ je bohužel k dispozici pouze ve Spojených státech a v Kanadě. Apple však uvádí, že rozšíření do dalších zemí, konkrétně do Austrálie a Evropy, plánuje už na podzim letošního roku. První zemí Evropy, kde bude Apple News+ k dispozici, bude Velká Británie. Doufejme tedy, že další na řadě bude i Česká republika a nebudeme čekat několik let, stejně tak, jako to bylo v případě Apple Pay.

applenewsplus_fb

Dnes nejčtenější

.