Zavřít reklamu

Na dnešní den připadá dlouho očekávaní jarní Keynote Applu, na které se dočkáme představení prvních důležitých novinek určených pro tento rok. Ta by měla být dle dostupných informací úzce zaměřena na chystané služby, ve kterých vidí nejen Apple, ale i valná většina analytiků zářivou budoucnost. Není pochyb o tom, že se dočkáme odhalení streamovací videoslužby s originálním obsahem Applu či “Netflixu pro noviny a časopisy”, který bude nabízet za určitý poplatek přístup k celé řadě psaných titulů. Podle agentury Bloomberg však dnes večer Apple pravděpodobně vytáhne i další eso z rukávu – “Netflix pro hry”. 

Užijeme si již brzy hry na podobném iPodu: 

O tom, že Apple pracuje na nové službě, která umožní za měsíční předplatné uživatelům hrát spousty her, se začalo šuškat teprve nedávno. Už tehdy však zdroje tvrdily, že je její dokončení velmi blízko, díky čemuž nebude muset Apple s představením otálet. A to podle Bloombergu skutečně nebude. 

Služba by neměla být založena na streamování obsahu přes internet jako například Stadia od Googlu, ale na “pouhém” zpřístupnění placeného obsahu hráčům. O tom, jaké tituly se v “Netflixu pro hry” objeví Apple jednal a zřejmě i stále jedná s vývojářskými studii, která se budou muset rozhodnout, zda je pro ně výhodnější hry stále klasicky prodávat, nebo na nich vydělávat touto cestou. Stejně jako u časopisů a novin by tu však mohl Apple narazit na nespokojenost s finanční odměnou vývojářů. Podle zdrojů Bloombergu se totiž Apple rozhodl zisky ze služby mezi jednotlivé vývojáře rozdělovat podle toho, jak budou jejich tituly hrané. Pokud tedy do služby vstoupí skutečně silný titul a získá pro sebe většinu jejich uživatelů, zbylá vydavatelství si mezi sebou rozdělí už jen “drobné”. 

Nechme se tedy překvapit, s čím se dnes večer nakonec Apple vytasí. Už nyní je ale jasné, že všechny služby, které se na Keynote představí, budou skutečně zajímavé. Otázkou ale je, zda jen pro USA, nebo i pro zbytek světa. 

Související články

Dnes nejčtenější