Zavřít reklamu

Ačkoliv už víme o trojici chystaných iPhonů téměř vše, jejich přesné ceny jsou stále zahaleny tajemstvími. Analytici si sice v minulých týdnech a měsících několikrát tipli, jaké cenovky by mohl Apple na nová jablíčka nalepit, vždy se však jednalo skutečně o hrubý odhad, který počítal i s velkou odchylkou. Němečtí kolegové z portálu Macerkopf však dnes od svých zdrojů zjistili přesné ceny všech tří iPhonů a zároveň potvrdili všechny jejich názvy.

Pokud jste se báli toho, že 6,5” obr iPhone Xs Max bude prodáván za ještě větší cenu, než vloni iPhone X, můžete si zhluboka vydechnout. Podle zdrojů bude totiž jeho cena jeho základní varianty korespondovat s cenou základní varianty loňského iPhonu X, která je v Německu rovných 1149 Euro. Menší 5,8” iPhone Xs začne s cenovkou 909 Euro, což koresponduje s cenou základního modelu iPhonu 8 Plus a nejlevnější iPhone 9 s 6,1” LCD displejem začne na 799 Eurech, což odpovídá ceně základního modelu iPhonu 8. 

Takto by měl vypadat nejlevnější iPhone 9:

Pokud pak ceny porovnáme německé ceny s cenami českými, měli bychom za LCD iPhone zaplatit 20 990 korun, za iPhone Xs 23 990 korun a za iPhone Xs Max 29 990 korun. Ceny prémiových modelů by tak měly být poměrně příznivé. Naopak model nejlevnější zas tak levný není. Co se pak týče příplatků za verze s vyšší kapacitou úložiště, u těch by se měly ceny též shodovat s těmi, za které prodává Apple nynější modely.

Ceny, které by měly podle Němců pocházet z velmi důvěryhodného zdroje, víceméně korespondují s těmi, o kterých hovořili v minulých měsících i světoví analytici. Na jejich oficiální potvrzení si ale samozřejmě budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Apple nám je totiž prozradí přesně za týden na své keynote v Divadle Steva Jobse. Už nyní nám ale můžete do komentářů sdělit, jak se vám ceny líbí a zda jste je čekali vyšší či nižší. 

2018-iphones-trio-fb

Dnes nejčtenější

.